16 GB RAM’li Asus Zenfone 7 Geekbench’te Göründü

Asus, son zamanlarda başvurduğu yenilikçi girişimleri ile ayakta durmaya çalışan markalardan bir tanesi. Oyunculara özel olarak çıkarttığı ürünler ile gündeme gelen marka, şimdi de yine oyunculara özel yeni bir akıllı telefonu ile adından söz ettiriyor. Temmuz ayında satışa sunmayı planladığı Rog Phone 3’ün güçlü rakibi Xiaomi Black Shark 3 karşısında başarı elde edip edemeyeceği ise büyük merak konusu. Gelin Asus oyuncu telefonu özelliklerine daha yakından bakalım.

16 GB RAM’li Asus Zenfone 7

Asus Rog Phone 3 Temmuz ayında raflardaki yerini alacak. Bizler Asus’un Xiaomi Black Shark 3 oyuncu telefonu karşısında neler yapabileceğini merak ederken şirketin gizliden gizliye başka bir model üzerinden çalıştığını da öğreniyoruz. Geekbench liste testlerine baktığımızda “Asus ZF” kodu ile karşımıza çıkan bu telefonun ne olduğuna dair birkaç tahmin var. Bu tahminlere göre “Asus ZF” ya bir amiral gemisi telefon ya da bir akıllı telefon.

Bu tahminlerden ilkine değinecek olursak büyük bir kitle Geekbench listesinde görünen telefonun Asus 7X olacağını söylüyor. Ancak çok daha büyük bir kitle ise bu telefonun Asus ZenFone 7 olacağını iddia ediyor. Kod içerisinde bulunan “ZF” harflerine bakacak olursak ikinci ihtimal çok daha olası görünüyor. Her ne kadar Tayvan merkezli şirket konu ile ilgili sessizliğini korumak istese de yakın zamanda bir açıklamanın geleceği düşünülüyor. Eğer söz konusu telefonu Asus Zenfone 7 olarak düşünürsek telefonun donanım özellikleri de ortaya çıkıyor.

Zenfone 7 Özellikleri ve Fiyatı

Asus Zenfone 7 Snapdragon 865 işlemci ile karşımıza çıkıyor. Gücünü Qualcomm’dan alan amiral gemisi, 5G desteğinin yanı sıra 16 GB RAM kapasitesi ile de büyük beğeni toplayacak gibi görünüyor. Android 10 işletim sistemi ile kutusundan çıkacak olan telefon Geekbench testlerinden 973 puan alırken çoklu çekirdek testinden de 3346 puan almayı başarıyor. Telefonun kamera ve diğer özellikleri ne yazık ki bilinmiyor ancak yakın zaman fiyatıyla beraber her şeyin gün yüzüne çıkacağı tahmin ediliyor.

İşlemci: Qualcomm Snapdragon 865
Ram: 16GB
İşletim Sistemi: Android
Bağlantı Desteği: 5G, NFC ve Bluetooth
Olası Depolama Alanı: 256 GB

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: