4 Kişilik Türk Ekipten Potentia İsimli Aksiyon Oyun!

4 kişilik Türk bir ekibin yaptığı bir diğer güzel Türk yapımı Potentia isimli oyun duyuruldu. Steam üzerinden demo sürümüne de açılan oyun resmen oynanabilir durumda. Grafikleri ve oynayışı ile dikkat çeken oyunun çıkış tarihi ise 12 Şubat 2021 olarak belirlenmiş.

Potentia

Türk oyun geliştiricilerinin oyunları git gide artmaya ve gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. 2021 yılında tanıtılması beklenen bir çok farklı yapım yer alıyor. Bu oyunların ilk durağı ise Steam dijital oyun marketi. Bu oyunlardan bir tanesi ise kıyamet sonrası bir dünyada geçen Potentia isimli oyun. 4 kişilik bir ekibin geliştirdiği oyun, Wily Pumpkin isimli şirket tarafından yayınlanacak.

Potentia bir tür kıyamet sonrası dünyayı anlatan aksiyon macera oyunu. Hayatın son bulduğu gezegende, Victor ve arkadaşlarının maceralarını görüyor ve onlarla beraber hayatta kalmaya çalışıyoruz. Oyunun tamamen Türkçe seslendirme ile geldiğini ve Türkçe dil desteğini tamamen bulundurduğunu söylemek isteriz. Potentia diğer Türk oyunlarından en büyük farklarından bir tanesi sahip olduğu grafikler. Oyunun genel görüşü bir çok diğer oyundan çok daha güzel ve gerçekçi görülüyor. Oyunun kısa bir sürümünü oynamak isteyen kullanıcılar içinse güzel bir deneyim yaşama imkanı veren yapımcı ekip, oyunun demo sürümünü erişilebilir bir şekilde burada sunmuşlar.

4 Kişilik Dev Kadro ile Kıyamet Sonrası Aksiyon oyunu!

Potentia

Potentia sistem gereksinimlerine baktığımızda ise çok yüksek olmayan özellikler görüyoruz. Oyunun önerilen sistem gereksinimlerine baktığımızda ise karşımıza 3. nesil bir intel Core i7 işlemci görüyoruz. Ekran kartı kısmında ise giriş orta seviyesi olarak adlandırabileceğimiz GTX 1050 ekran kartı yer alıyor. Önerilen Ram miktarı ise 16 GB olarak belirlenmiş. Oyunu oynayacak olan oyuncuların oyunu SSD disklerine kurmaları ise tavsiye edilmiş. Söz konusu oyunun depolama ihtiyacı ise diğer bir çok oyuna kıyasla oldukça düşük. Oyunun istediği sistem gereksinimi 15 GB olarak belirlenmiş.

Türk geliştiricilerin yayınladığı oyun umarız ki oldukça güzel ve kaliteli olur, çünkü oyunun Türkiye pazarında başarı elde etmesinden çok yurt dışında da başarı elde etmesi çok önemli. Potentia hem Türk oyunlarını yurt dışına çıkaracak hem de yapımcıların dikkatlerini çekerek yatırım yapma imkanı sağlayacaklar. Oldukça önemli bir görevi olan bu oyunun çıkışını 4 gözle bekliyoruz.

 

3 Yorumlar
  1. […] 4 Kişilik Türk Ekipten Potentia İsimli Aksiyon Oyun! […]

  2. […] 4 Kişilik Türk Ekipten Potentia İsimli Aksiyon Oyun! […]

  3. […] 4 Kişilik Türk Ekipten Potentia İsimli Aksiyon Oyun! […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: