Age of Empires IV Belgesel Tadında Ara Sahneler Olacak!

Strateji oyunu denildiğinde akla gelen oyunlardan olan Age of Empires serisinin yeni oyunu olacak olan Age of Empires IV, büyük bir yapım olarak geleceğe benziyor. Geliştirici ekibin yayınladığı bir video ile anlıyoruz ki, oyunun döneminin dilini, mimarisini ve özelliklerini birebir uyarlayacaklar. Oyun aynı zamanda belgesel teknikleri kullanılarak, oyunculara tarihi öğretmeye geliyor.

Age of Empires IV

Age of Empires serisi her zaman için harika bir strateji oyunu olmuştur. Özellikle serinin 1. ve 2. oyunları apayrı yerlere sahiptir. Age of Empire II oyununda ki “öğrenebilen” yapay zeka, sadece oyuncular için değil teknoloji içinde harika bir yenilikti. Xbox Game Studios alt şirketi World’s Edge ve Relic Entertainment tarafından yapılan oyun, sadece strateji oyunu değil tarihi bir belgesel tadı da vermeye çalışıyor.

Age of Empires IV Ekibi Harika Savaş Sahneleriyle Geliyor!

Age of Empires IV

Age of Empires IV oyununda dış ses tarafından anlatılan belgeseller yer alacak ve bu belgeseller özenle hazırlanacak. Oyunda kullanılan dil, mimari gibi önemli detaylar, uzman ekipler tarafından oluşturulacak. Müzikler dahi özenle seçilip, oyunun geçtiği dönemi anlatacak. Serinin yeni oyunu ile tekrar Ortaçağ dünyasına misafir oluyor ve kılıçlarımızı resmen kuşanıyoruz. Serinin 3. oyunu olan Age of Empires III ile biraz daha günümüze yaklaşıyor olsak da, yeni oyun ile tekrar eskiye dönüyoruz.

Serinin yeni oyunu olacak olan Age of Empires IV ile tek savaşta yüzlerce yıllık gelişimi görecek ve rakiplerimiz ile mücadele edeceğiz. Oyunun senaryo kısmı ile nesiller boyu devam eden gerçek yaşam hikayelerini görebilecek ve belgesel tadında sahneler göreceğiz. Oyun için duyurulan ilk senaryo ise Hastings Savaşı ile başlıyor ve Norman işgali konu alınıyor.

 

Age of Empires II oyununun senaryo kısmında, hikayeleri içinde ki bir karakterin gözünden gördüğümüz ara videolar ile görüyorduk. Yeni çıkacak oyunda ise gerçek mekanlarda çekilmiş olan videolar ve bir dış sesin anlatımı ile belgeseller, oyunda ki olayları bizlere anlatacak. Hayran etkinliklerin birinde bu belgesel içeriklerini kısmen görme şansını elde etmiştik. Bu videolara baktığımızda ise gerçek anlamda bir çalışmanın olduğunu görebiliyoruz.

Yapılan açıklamalara göre Age of Empires IV oyunu, önümüzde ki sonbahar aylarında karşımıza çıkacak. O zamana kadar bir çok bilginin gelmesini beklediğimiz yapımın harika olmasını bekliyoruz. Bakalım oyun ne kadar bir fiyat etiketi ile çıkacak.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: