Age of Empires IV Oynayış Fragmanı Yayınlandı!

Microsoft tarafının merakla beklenen yapımı Age of Empires IV oyununun oynayış fragmanı yayınlandı. Age of Empires serisinin en güncel oyunu olacak olan 4. oyunun, sadece detaylar olarak değil grafikler açısından da harika olacak gibi gözüküyor. 8 medeniyetin olacağı olan oyunun fragmanında, bu medeniyetlerden bazılarını görebiliyoruz.

Age of Empires IV

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, sadece teknoloji sektöründe değil, diğer bir çok sektörde varlığını sürdürüyor. Bu sektörlerden en önemlisi ise oyun sektörü. Teknoloji şirketi oyun noktasında Xbox adını kullanıyor ve Xbox konsolları, Xbox Game Pass hizmeti, Xbox Game Studio gibi isimler ile varlığını koruyor.

Microsoft, yaptığı oyunlar ve oyunlarda ki detay seviyesi ile adından çokça söz ettirdi. Microsoft Flight Simulator ile oyunculara uçak sürmeyi öğreten Microsoft, Age of Empires IV oyunu ile kullanıcılara tarihi öğretmeye geliyor. Oyun hakkında geçtiğimiz günlerde bilgiler gelmiş ve ekibin oyuna detaylı, belgesel türünde ara sahneler çektiğini öğrenmiştik. Şimdi yayınlanan oynayış fragmanı ile de bir çok güzel detayı görebiliyoruz.

Her Medeniyet Farklı Özellikler İle Geliyor!

Age of Empires IV

Kanada merkezli oyun geliştiricisi olan Relic Entertainment, oyun için çok ince bir şekilde çalışıyor. Oyunun grafikleri 2021 yılına yakışacak şekilde tasarlanmış. Grafikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Oynayış fragmanında yer alan bilgilere göre, oyunda kullanılabilir olacak 8 adet medeniyet var. Fragmanda ise bunlardan 4’ünü görüyoruz. Bunlar ise İngiliz, Çin, Delhi ve Moğol medeniyetleri. Her medeniyetin kendine ait farklı kültürel özelliklere sahip olacağı söylenmişti.

Relic Entertainment tarafından geliştirilen oyunda harika bir özelliğin olduğunu da söyleyelim. Bu özelliğe göre ise Age of Empires IV oyununda, çalan müzikler tarihin akışının ilerlemesine göre değişecek. Sadece bu değil aynı zamanda oyunda konuşulan İngilizce dili de değişime uğrayacak ve telaffuzlar değişecek. Geliştirici ekibin söylediğine göre bu detaylar oyun zevkini arttıracak.

Age of Empires IV çok güçlü bir şekilde geliyor gibi. İlerleyen zamanlarda farklı DLC paketleri ile oyuna başka medeniyetlerin ekleneceğini düşünüyoruz. Her medeniyetin kendine ait mimarisi, birimi ve farklı özellikleri olacağı da bilinenler arasında. Umarız ki belgesel tadında ki ara sahneleri ve strateji türü ile iyi satış rakamlarına ulaşır. Bu sayede, biz strateji severler daha çok strateji oyunu görebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: