Alan Wake Remastered 5 Ekim’de Gelebilir!

Remedy Entertainment tarafından geliştirilen ve yayınlanan Alan Wake hakkında bir haber ortaya çıktı. Buna göre Alan Wake Remastered projesi üzerinde çalışılıyor olabilir. Bu sızıntı Tayvan Rakuten sitesinde görüldü.

Alan Wake Remastered

Remedy Entertainment oldukça başarılı işlere imza atmış bir oyun şirketi. Bir çok kişi en güncel oyunu olan Control ile biliyor olsa da, bu oyun şirketi Alan Wake gibi çok sevilen bir oyuna imza atmıştı. 2010 yılında çıkış yapan oyun, iki oyuna sahipti. İlk oyunda ilginç bir hikaye işleniyordu. Oyunun konusuna baktığımızda ise Alan Wake çok satan gerilim romanı yazarıdır. Eşi Alice ile birlikte Bright Falls, Washington’da geçirdikleri tatil sırasında eşi kaybolmuştur. Wake ise onun ardındaki gizemi çözmeye çalışır. Gizemi çözmeye çalışırken bir şey fark eder. Yaşadığı şeylerin sıradan olmadığını ve yazdığını hatırlamadığı bir romanındaki karakterlerinin canlandığını anlar. Bu karakterlerin halüsinasyonlarını görmeye başlar.

Alan Wake Remastered Tayvan’da Bir Sayfada Gözüktü!

Alan Wake Remastered

Remedy Entertainment şirketi Control oyununun devam oyunu olan Condor üzerinde çalışıyor. Şirket daha önce Alan Wake Remastered üzerinde çalıştığı biliniyordu. Stüdyo bu konuda sorun yaşamıyor gibi duruyor çünkü oyunun Remastered versiyonu Tayvan’daki Rakuten sitesinde ortaya çıktı.

Bu sızıntıyı destekleyen bir bilgi daha ortaya çıktı. Bilgiyi daha önce Epic Games Store özel olarak duyurulan Final Fantasy 7 Ramake içinde vermişti. Bu kaynağa göre Remedy Entertainment ve Epic Games Publishing arasında duyurulmamış bir proje ortaya çıktı. Bu proje Alan Wake oyununun devam oyunu da olabilir. Remedy 2020 yılında yaptığı bir basın açıklamasında Epic Games ile anlaşma yaptığı işi duyurdu.

Yapılan anlaşmada bir adet büyük ölçekli oyun bir adette küçük ölçekli bir proje üzerinde çalışılacaktı. Küçük projenin bahsettiğimi Remastered projesi olduğu iddia edildi. Büyük projenin ise Alan Wake 2 oyunu olduğu iddia edildi. Remastered olarak gelecek olan oyunun 5 Ekim tarihinde çıkış yapacağı düşünülüyor. PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, Series S ve PC için çıkış yapacağı tahmin ediliyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: