Aliens: Fireteam, Co-Op Oynayış Aksiyon Vaat Ediyor!

Aliens: Fireteam, 2021 yılında piyasaya sürülmesi beklenen Left 4 Dead benzeri bir Co-Op shooter oyunu. Oyun 2021 yılı beklenen oyunları arasında ve 2015 yılında kurulmuş olan Cold Iron Studios tarafından geliştiriliyor.

Aliens: Fireteam

Alien evreninde geçecek olan ve oynayış mantığı ile Left 4 Dead oyunlarını andıran Aliens: Fireteam duyurusu yapılmıştı. Bu duyuru ile birlikte bir çok oyuncu heyecanlanmış ve oyun hakkında bilgi bekler duruma gelmişti. Uzun zamandır Alien oyununun piyasaya sürülmemesi ile birlikte, filmle paralellik gösterecek olan oyun, Alien üçlemesindeki olaylardan 23 yıl sonra geçmesi planlanıyor.

Cold Iron Studios firmasının kurucularından olan Craig Zinkievich resmen bir Alien serisi hayranı. 1986 yapımı olan Aliens 2 filminin o kadar hayranıymış ki, aynı isimde oyunu yapmak o zamandan beri en büyük hayaliymiş. Aliens: Fireteam genel temasına baktığımızda ise ismiyle bağlantılı olduğu ve Alien evreninde geçtiği anlaşılıyor. Co-Op oynayış mekaniği ile gelecek olan oyunda aynı zamanda RPG öğelerinin bulunacağı da söylenenler arasında.

Aliens: Fireteam, 5 Sınıftan Birini Seçme İmkanı Tanıyor!

Aliens: Fireteam

Tüm Dünya, Xenomorph (Alien) salgını hakkında ki gerçekleri biliyor. 2187 tarihinde çıkmış olan Sömürge Koruma Yasası ile Xenomorph türünü korumak için savaş gemileri görevlendiriliyor. Bizde USS Endeavour’da çaylak bir askeri oynuyoruz ve tehlike çağrısı sonucunda Katanga isimli gezegenin yörüngesine giriyoruz.

Aliens: Fireteam isimli oyunda sanki buradan sonrası için başlıyor çünkü Katanga da inanılmaz bir aksiyon başlıyor. Burada zorlayıcı bir mücadele ile karşı karşıya ya kalıyorsunuz ve savaşmak zorunda kalıyorsunuz. Her taraftan çıkan ve sizlerin etrafınızı sarmaya çalışan Xenomorph türü ile savaşmak zorunda kalıyorsunuz. Bir bölümde Xenomorph kovanına girmek zorunda kalıyorsunuz ve gerilim en üst noktaya kadar çıkıyor.

Oyunda 5 sınıf yer alıyor. Bu 5 sınıf ise Gunner, Demolisher, Technician, Doc ve Recon sınıfları. Bunlardan bir tanesini seçerek oyuna başlıyorsunuz. Oyunda ki zorluk seviyelerinin olduğu ve bu seviyelere göre dost ateşinin dahi açıldığını hatırlatmak isteriz. Oyun Bilgisayar, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X ve Series S için piyasaya sürülecek. Aliens: Fireteam isimli oyun bakalım nasıl bir başarı yakalayacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: