AMD Oyuncuları İlgilendiren FidelityFX Teknolojisini Tanıttı!

AMD, FidelityFX Super Resolution adında ki yeni teknolojisini geliştirdi. Bu teknoloji bir çok donanımı etkileyecek ve çok daha yüksek fps vermeyi sağlayacak. FSR teknolojisi olarak kısalta bileceğimiz bu sistem, Rx 400 serisi ekran kartlarına ve Xbox konsollarına dahi geliyor.

FidelityFX Super Resolution

Oyun oynayan topluluğun en büyük arzularından bir tanesi iyi görüntü kalitesinde akıcı oyunlar oynamak. Bu noktada firmalar yüksek performans sunan donanımlar üretse dahi bazen bunlar yeterli gelmiyor. Bu noktada ise farklı farklı teknolojiler karşımıza çıkıyor. Bunlardan bir tanesi ise yeni tanıtılan FidelityFX Super Resolution adında ki teknoloji. Bu teknoloji Nvidia DLSS teknolojisine benzer bir şekilde çalışıyor.

FidelityFX Super Resolution Teknolojisinin Desteği Geniş Olacak!

FidelityFX Super Resolution

Açıklanan ve duyurulan bu teknoloji bir çok cihaza tam destek verecek şekilde geliştirilmiş. Geçtiğimiz günlerde Computex sunumunda sahneye çıkan AMD, FidelityFX Super Resolution teknolojisi hakkında izleyicilere çeşitli detaylar paylaştı. Bu detayların en önemlilerini Microsoft sözcüsü yaptı ve bu teknolojiyi Xbox konsollara taşıyacaklarını açıkladı.

Microsoft sözcüsü tarafından açıklanana göre ise bu teknoloji sayesinde oyunlar, hem daha iyi çözünürlük sunacak hem de kare hızlarını arttıracak. Bu teknolojinin karşılığını AMD markasının rakiplerinden biri olan Nvidia, bu noktada DLSS teknolojisini çıkartıyor. Bu teknoloji yalnızca yeni üretilen kartlara destek vermesine rağmen AMD böyle bir şart koşmuyor. AMD Topluluk Yöneticisi olarak görev yapan Mickey Molad, bu teknolojinin desteğinin geniş olacağını ve bir çok ekran kartını destekleyeceğini açıkladı. Bir çok oyuncunun bilgisayarında bulunan RX 470 ve RX 480 modelleri de bu desteğe dahiller.

Bir diğer önemli duyuru ise bu teknolojinin Xbox konsollarına geleceği. Hangi konsollara geleceği açıklanmamış olsa da, yeni nesil konsolların tam destek vereceği tahmin edilebilir. Asıl önemli olan, bir önceki nesil konsollardan olan Xbox One X ve Xbox One S cihazlarınız destek verip vermeyeceği. Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarına gelecek olan güncellemeden sonra bunlara da güncelleme gelmesi, bir önceki nesil konsol oyuncularını oldukça mutlu edecek cinsten. FidelityFX Super Resolution teknolojisi bir önceki nesil konsollara gelirse eğer, bir çok oyuncu için harika bir haber olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: