Anthem Oyunun Kaderi Yakında Belli Olacak!

Üçüncü şahıs kamerasına sahip olan Anthem oyunu çıkış yapalı iki yılı geçiyor. Oyun çıkış yaptığında biraz hayal kırıklığı yaratmış ve oyuncular tarafından biraz taşlanmıştı. O zamandan bu zaman oyun için çok az yeni güncelleme yapıldı ve geliştirildi.

Anthem

BioWare oyun hakkında “Biz devam oyunu üzerinde çalışıyoruz” demişti. Bu açıklamadan sonra ise yaklaşık olarak bir yıl oldu. Hatta 1 yılı dahi geçmiş olabiliriz. Oyuna o zamandan bu zaman çok fazla güncelleme gelmedi ve oyunun geleceği ile ilgili bilgi de verilmedi. Bunların yerine oyun içerisinde yer alan ganimetlerin miktarı arttırıldı, daha tatmin edici Javelin yapıları ile ilgili vaatler verildi. Bu vaatler oldukça belirsiz ve amacı tam olarak belli olmuyor.

Oyunun Sorunları İçin Özel Ekip Oluşturuldu!

Anthem Bir Bloomberg yapmış olduğu rapora göre, BioWare ana şirketi Electronic Arts oyunun mevcut durumunu incelediğini ve yeni düzenlemeler yapacağı konuşuluyor. Bu incelemeler sonrasında ise eğer ihtiyaç duyuluyorsa ekip genişletilecek. Mayıs 2020’de ekipte yaklaşık 30 kişi bulunuyordu. Oyunun geleceğinde iki adet ihtimal bulunuyor. Bunlardan biri EA firmasının memnun olması ve oyunun devam etmesi, diğeri de oyunun son bulması.

Oyun çıkmasına yakın kendine ait güzel bir kitle toplamıştı. Fakat çıkış yaptıktan sonra oyuncuların istediği gibi olmadığı ortaya çıktı. Kısa bir süre sonra ise oyun popülerliğini iyice yitirdi. Anthem, belki de son günlerini yaşıyor ve bitişine doğru geliyor olabilir. BioWare tarafından Anthem 2.0 ya da Anthem Next adını verdiği bir devam projesi üzerinde çalıştığını biliniyor. Bu proje ile ilgili henüz bir haber ya da paylaşım yapılmadı.

Anthem

Oyun hakkında yapılan incelemelere baktığımızda ise genel anlamda grafik anlamında güzel gözüken fakat yaşattığı sorunlardan dolayı çoğu kişiyi oyundan soğuttu. Anthem, oyuncuları oyunda tutacak yeteri kadar içeriğe sahip olmaması da bu durumun bir göstergesi. Oyunun Co-Op desteklememesi ise bir diğer kötü nokta olmuştu. Şirket bu sorunlu oyunun sorunlarını anlamak ve incelemek için bir tür kuluçka ekibi oluşturmuştu. Bu ekip ise oyunu inceleme ve sorunları anlama ile görevliydi. Bu ekibin olduğunu da duyuran kişi BioWare Austin stüdyo yönetmeni Christian Dailey olmuştu.

1 yorum
  1. […] Anthem Oyunun Kaderi Yakında Belli Olacak! […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: