Assassin’s Creed Valhalla Oyuncuların İstediklerini Veriyor!

Ubisoft markasının en önemli oyun serilerinden olan Assassin’s Creed Valhalla için önemli ve beklenen özellikler sunuldu. Artık oyunda beklenilen seviye ölçekleme özelliği ve tek elle kılıç kullanma özelliği geldi. Oyunun çıkışının 9 ay sonrasında bunların gelmesi de garip karşılandı.

Assassin’s Creed Valhalla

10 Kasım 2020 tarihinde piyasaya sürülen oyun, bir çok oyuncunun dikkatini çekmişti. Oyuncular hayallerinde ki viking savaşlarına girebiliyorlardı. Assassin’s Creed efsanesini oyunculara yaşatan Valhalla oyunu, her geçen gün yeni güncellemeler ile gelişiyor. Bir çok büyük güncelleme alan oyun şimdi, oyuncuların istediği bir diğer özelliklere kavuşuyor. Yeni güncelleme ile birlikte oyuncuların istediği Seviye Ölçekleme yani Level Scaling özelliği oyuna ekleniyor.

Assassin’s Creed Valhalla Gelişmeye Devam Ediyor!

Assassin’s Creed Valhalla

27 Temmuz tarihinde gelen güncelleme ile birlikte seviye ölçekleme sistemi dahil ediliyor. Bu sayede oyunda beş farklı zorluk seviyesi bulunuyor. Bu özelliğin çok daha önceden gelmesi bekleniyor olsa da oyunun geliştiricileri bunu şimdi eklediler. Oyuncular, bu özellik sayesinde oyunun dünyasında gezinirken oyunun zorluk seviyesini ayarlayabilecekler. Bu sayede yüksek seviyeli oyuncularla düşük seviyeli oyuncular arasında bir tür denge kurulmuş olacak.

Valhalla oyun içi İngiltere haritası, belli eşya sevileri gerektiren bölümlere ayrılmış şekilde bulunuyor. Oyuncular belli seviyelere ulaşmadıklarında bu bölgelere giremiyorlar. Seviye ölçekleme özelliği devre dışı bırakıldığı takdirde, oyuncunun gittikçe güçlenene karakteri daha güçsüz karakterleri çok daha kolay yenebiliyorlar. Fakat bu özellik açıldığı zaman oyuncular, düşmanlarıyla hangi bölge de olursa olsun başa baş mücadele edebiliyor.

Bu güncelleme ile gelen bir diğer güzellik ise oyuna eklenen tek elle kullanılan kılıç eklenmesi. Uzun zamandır beklenen bir diğer özelliğin Assassin’s Creed: Valhalla oyununda tek elle kılıç kullanamama durumuydu. Bu durum artık yeni güncelleme ile değişti.

Windows Store’da geçtiğimiz günlerde eklenip silinen bir DLC paketi gözlerden kaçmadı. Bu paketin 5 Ağustos tarihinde çıkması bekleniyor. Bir çok oyuncunun beklediği DLC paketi ise The Siege of Paris’ti. Yakın zamanda büyük güncellemelerin biteceği daha önce de söylenmişti. Buna rağmen oyun şuan için oldukça güzel bir noktada.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: