Battlefield 2042 Alfa Ve Beta Testlerine Hazırlanıyor!

Battlefield 2042 hakkında yepyeni haberler ortaya çıktı. Bu haberlere göre oyunun geliştiricisi olan DICE, oyunun alfa sürümü hakkında ki detayları, oyunculara açıkladı.

Battlefield 2042Battlefield 2042 geçtiğimiz aylarda bir çok haberle gündemdeydi. En son oyun tanıtılmış ve bir çok oyuncuya müjdeli haberler verilmişti. Oyunu başta DICE geliştiriyor olsa da, Criterion, EA Gothenburg ve Industrial Toys gibi oyun stüdyoları da yardım etti ve etmeye devam ediyor.

Battlefield 2042 Farklı Bir Alfa Testine Çıkacak!

 

Battlefield 2042EA tarafından yapılan açıklamaya göre oyunu geliştiren ekip, şimdiye kadarki en büyük Battlefield oyun geliştirici ekibi oldu. Söylenenlere göre son düzenleme sonrası, oyunun alfa sürümü yayınlanacak. Bu şekilde oyuncular, Battlefield serisinin yeni oyunu da ki hataları geliştiricilere haber verme imkanı kazanacak

Battlefield serisi de eski oyunlarında olduğu gibi, alfa ve beta sürümleri diğer oyuncular tarafından test edilecek. Bu testte katılacak sınırlı sayıdaki oyuncuları seçmek içinse, yine bilinen ve eski oyunlarda kullanılan yöntem kullanılacak. Alfa sürümü oynamak için oyuncular direkt olarak kayıt yaptıramayacaklar. Geliştirici ekip, Battlefield 2042 Alfa sürüm oyuncuları için, diğer Battlefield serisi oyunlarını uzun süre oynamış oyunculardan seçim yapacak. Yine bu seçim rastgele bir şekilde olacak ve e-posta ile oyuncular bilgilendirilecek.

Eski oyunlarda olduğundan farklı olarak bu oyunun alfa testinde, çevrede ya da objelerin üstünde herhangi bir doku olmayacak. Yani oyunu oynayan oyuncular haritayı tamamen gri bir şekilde görecekler. Yapılan bu testin amacında ise, oyunun dengesi ve teknik performansın ne durumda olduğu görmeyi ve zorlamayı amaçlıyorlar. Oynamak için seçilen oyuncuların, oyunda geçirdikleri zamanı paylaşmaları tamamen yasak.

Bunların dışında alfa sürümünün içeriğinin ne olacağı belli değil. Çıkış tarihi ile ilgili ise yalnızca ay olarak tarih verildi. Battlefield 2042, Temmuz 2021 ayının başında olacağı açıklanmıştı. Oyunun beta sürümünün, çıkışından kısa bir süre önce oynanabilir olacak. Oyunun herhangi bir versiyonuna ön sipariş veren oyuncular, açık beta sürümüne de erken erişim sağlayabilecekler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: