Battlefield 2042 Bulunacak 4 Sınıf Videoyla Tanıtıldı!

Merakla beklenen yapımların başında olan Battlefield 2042 için yeni bir oynanış videosu paylaşıldı. Bu videoda oyunda yer alan 4 Uzman tanıtılıyor. Kendinelerine has özellikleri olan bu uzmanlar, oyuna çeşitlilik getirecek.

Battlefield 2042Battlefield 2042 oyununun çıkmasına 50 günden az kaldı. Oyun ile ilgili ortaya atılan bir çok fikir var. Bunlardan biri oyunun yakın zaman da açık beta sürecine gireceği yönünde. Hatta bu iddia 22 Eylül tarihinde gerçekleşeceği ve oyunun açık beta programına gireceği yönünde. Açık beta programı ile ilgili DICE tarafından bir açıklama gelmedi. Oyunla ilgili merak edilen bir diğer sistem ise yayınlanan yeni video ile açıklığa kavuştu.

Battlefield 2042 Daha Önce Gördüğümüz Şeyleri Bir Araya Getirmiş!

Battlefield 2042 için yayınlanan yeni videoda, oyunda bulunacak 4 çeşit Uzman‘ı görüyoruz. Her uzman her silahı kullanabiliyor olsa da kendine has silahları ve ekipmanları bulunuyor. Bunun yanında her uzmanın kendine has özellikleri de bulunuyor. Söz konusu videonun en başında Assault sınıfı olan Mackay görüyoruz. Bu grupta bir adet kanca bulunuyor. Titanfall ve Apex oyunlarında gördüğümüz bu kanca ile, ulaşılması çok zor yerlere kısa sürede erişebiliyoruz. Yayınlanan bu videoda gördüğümüz bir diğer şey ise yakın dövüş öldürmelerinin gelişmesi. Artık yakın dövüş öldürmeleri Call of Duty ve Apex’teki gibi benzer bir kamera açısına sahip oluyor.

İkinci gösterilen karakter ise Support sınıfında Falck. Bu karakter elinde bulunan şırınga tabancası ile uzakta bulunan dost birimleri iyileştirebiliyor. Bu silahı Rainbow Six Siege oyununda Doc karakterinden aşinayız. Bu şırıngayı yine Doc karakteri gibi kendi için de kullanabiliyor. Kişisel özelliği ise yanında taşıdığı elektro şok tabancası ile dost birimleri kaldırabiliyor olması.

Üçüncü karakter ise Boris adında ki Engineer sınıfı. Bu karakter bir tür tarete sahip. Bu taret sayesinde otomatik bir şekilde düşmanları öldürebiliyorsunuz. Taretin tek sahip olduğu özellik bu da değil. Bu taret menzilindeki düşmanları işaretleyebiliyor. Bu işaretli düşmanları kendi takım arkadaşları da görebiliyor. Son karakterimiz ise Casper. Recon sınıfında görev yapan bu karakter bir adet Drone’a ve hareket sensörüne sahip. Bu sensör sayesinde yakında ki düşmanları fark edebiliyorsunuz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: