Battlefield 2042 Hakkında Yeni Bilgiler Var!

EA Play Live Sunumu ile Battlefield 2042 ’ye gelecek olan oyun modları ve açık beta tarihleri hakkında yeni açıklamalar paylaşıldı. Bununla beraber oyunda yer alacak modlardan biri olan Portal sistemi tanıtıldı.

Battlefield 2042

Daha önce Battlefield 2042 oyununa çapraz platform desteğinin geleceği söylenmişti. Oyun bir çok yenilikle piyasaya sunulacak. Bugün yapılan EA Play Live etkinliğinde ise Battlefield2042 ile ilgili yeni bilgiler paylaşıldı. Buna göre söz konusu oyun bir çok farklı mod, harita ve oynayış ile gelecek. EA Play Live etkinliğinde tanıtılan video kullanıcılara da paylaşıldı.

Battlefield 2042, Geçmiş Oyunlara da Dokunmayı Başarıyor!

Battlefield 2042

Battlefield serisinin en yeni oyunu olan 2042, tanıtım fragmanıyla pek çok oyuncuyu etkilemişti. Bir çok kişi özellikle 128 kişilik haritaya bayılmıştı. Bugün gerçekleştirilen bir sunumda ise, oyuncuların kendi haritalarını tasarlayabilecekleri Battlefield Portal isimli uygulama tanıtıldı. Battlefield serisinin 6. oyununa pek çok Battlefield oyuncusunun sevdiği oyunlardan Battlefield 3 ve Bad Company 2 oyunlarının haritalarını, silahlarını ve araçlarını ekleyeceklerini açıkladı. Bunlara ek olarak oyuncular, 2052 karakterleri ile, 2. Dünya Savaşı’nda geçen Battlefield Bad Company 2 karakterleriyle karşı karşıya kalabileceğiz.

Ayrıca oyunda Hazard Zone isimli bir mod bulunacak. Bu mod, her ne kadar Battle Royale oyunlarında ki gibi küçülen alana sahip olsa da, oyunun çıkışında içinde bir tür Battle Royale modu yer almayacak. Buna rağmen ilerleyen zamanlarda oyuna, Battle Royale modunun ekleneceği açıklandı. EA yaptığı sunumda, Battlefield oyuncularının kendi haritalarını oluşturmasını sağlayan, web tabanlı bir uygulama tanıttı. Battlefield Portal adında ki bu sistemde, 10 adetten fazla harita, 40 adetten fazla silah, 30 adetten fazla araç gereç ve 40 adetten fazla kullanılabilir araç olacağı açıklandı.

Söz konusu sistem sayesinde kullanıcılar, hayallerinde ki oyun modlarını oluşturabilecek, oyuna ekleyebilecek ve oynayabilecekler. Bu sistem sayesinde Battlefield 2042, sonsuz adet haritaya kapılarını aralayacak. Serinin yeni oyunu Kasım ayında PlayStation 4, PlayStation 5, PC, Xbox One, Xbox Series X, Series S ve bulut sistemlerde çıkış yapacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: