Battlefield 6 İçin Need for Speed Feda Edildi!

Electronic Arts bu yıl içerisinde çıkartmayı planladığı Need for Speed oyununu ertelediğini duyurdu. Oyunu, Battlefield 6 için ertelendiğini söyleyen EA tarafı, beklenen yarış oyununun en az 1 yıl ertelendiğini söyledi. Yapılan açıklamanın devamına göre Criterion Games, Battlefield 6’nın geliştirilmesinde yardımcı olacak.

Need for Speed

Kaliforniya merkezli video oyun şirketi Electronic Arts, yeni yarış oyunu olan Need for Speed hakkında bilgiler vermişti. Bu bilgilere göre oyun, 2021 yılı içerisinde satışa çıkacaktı fakat durum farklı oldu. Söz konusu oyunun bir yıl erteleneceği ve diğer oyunlara yardım edileceği söylendi. Oyunun geliştiricisi olan Criterion Games, bu sonbaharda yeni konsollar ve PC platformları için çıkış yapması bekleyen Battlefield 6’nın geliştiricisi EA DICE tarafına destek olacak. Bu nedenlerden dolayı söz konusu yarış oyunu en az 1 yıl ertelendi.

Konuyla alakalı olarak EA tarafından Laura Miele açıklama yaptı. Polygon’a yaptığı açıklamaya göre “Battlefield harika şekilleniyor ve ekip inanılmaz derecede sıkı çalışıyor. Geçen yıl çok zorladılar ve evet, evden çalışıyoruz. Evden oyun yapmak zor ve ekip EA DICE biraz yorgun” sözlerini söyledi. Laura Miele Battlefield 6 oyununun inanılmaz gözüktüğünü ve harika bir potansiyeli olduğunu da söylemeden geçmedi.

İki Oyunda Erteleneceğine Bir Oyun Ertelensin!

Need for Speed

EA, bu yıl gelmesini beklediğimiz Need For Speed oyununun geliştiriciliğini önce Ghost Games geliştirici stüdyosuna vermişti. Sonrasında ise EA tarafı oyunu Ghost Games tarafından alarak, Criterion Games tarafına devretti. Bu sayede oyunun geliştirici ekibi Criterion Games oldu. Röportajda bu konuya da değinen Laura Miele, EA’in Codemasters’ı satın almasının Criterion Games tarafının tekrar göreve getirilmesinde katkısı olduğunu söyledi.

Criterion Games, çok daha önce Battlefield oyunlarının geliştirilmesinde DICE tarafına destek olmuştu. Pandemi sırasında çalışma koşullarının oyun geliştirme ekipleri üzerinde ki kötü etkisi sektörde herkesi vurmuş ve oyunlar ertelenmeye başlamıştı. Laura Miele, Battlefield 6’nın çıkması için başka deneyimli stüdyonun DICE ekibine yardım etmesi gerektiğini yoksa ertelemek zorunda kalacaklarını söyledi.

Kısaca yeni Battlefield oyununun ertelenmemesi için Need for Speed oyunu ertelendi. Battlefield 6 hakkında çok bir bilgiye sahip olmasak da oyunun modern zamana döneceği tahmin ediliyor. Oyunun yakın zamanda yeni bilgiler ile gündeme gelmesi ve bilgilerin verilmesi bekleniyor. Bakalım yeni oyun PC, PlayStation 5, Xbox Series X ve Series S için nasıl bir başarı yakalayacak.

1 yorum
  1. […] Battlefield 6 İçin Need for Speed Feda Edildi! […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: