Battlefield 6 Oynarken Depremden Ölebilirsiniz!

Battlefield 6 resmen bomba gibi geliyor. Serinin yeni oyununun Mayıs ayında tanıtılması bekleniyor ve harika bir sürprizi bünyesinde barındırıyor. Yeni oyun hakkında harika iddialar ortaya atıldı ve bizi en heyecanlandıranı, oyunun haritasında deprem ve tsunami gibi doğa olaylarının olacağı.

Battlefield 6

Kaliforniya merkezli video oyun geliştiricisi olan Electronic Art bir çok popüler oyuna imza atmış durumda. Özellikle popüler savaş oyunları ile dikkatleri üzerine çekiyor. Oyun dünyasının çok oyunculu savaşların liderlerinden biri olan Battlefield, 64 kişilik dev kişilik haritalarda oyun oynama imkanı sunuyor.

Serinin yeni oyunu olacak olan Battlefield 6, bu sene karşımıza çıkacağı doğrulanmıştı. Battlefield 3 ve 4 oyunları gibi modern zamanda geçen oyun hakkında bir çok detay ortaya çıkmıştı. Bunların en önemlilerinden biri 128 kişi kapasiteli devasa oyunlar. Şimdi ise yeni bir detay daha ortaya çıktı. Çıkan detaya göre ise oyunun haritası sandığımız gibi normal kalmayacak ve deprem gibi doğa olayları görülecek.

Battlefield 6 Harika Detaylar ile Gelecek!

Battlefield 6

Battlefield 5 oyununda bazı haritalarda fırtınaların koptuğunu, yağmurların yağdığını görebiliyorduk. Bu sadece efekt olarak değil aynı zamanda oynayışı da etkiliyordu. Fırtına görüşünüzü kısıtlıyor ve rakiplerinizi göremememize neden oluyordu. Aynı durum uçaklar içinde geçerli ve bu çok can sıkıcı bir durumdu.

Tom Henderson, 1 Nisan 2021 tarihinde Twitter hesabından bir paylaşım yapmış ve Battlefield 6 oyununda depremler, tsunamiler ve fırtınalar olacağından bahsetmişti. Bir çok kullanıcı bunu 1 Nisan şakası olarak değerlendirmiş olmasına rağmen Tom Henderson, 2 Nisan tarihinde tekrar alıntı yaparak 1 Nisan şakası olmadığını söylemişti.

Tom Henderson daha önceleri, Activision yayıncı olduğu Call of Duty serisi oyunları hakkında da isabetli paylaşımlarda bulunmuştu. Buna rağmen yeni Battlefield oyunu hakkında bilinenler oldukça az. Oyunun harika bir şekilde geleceğini biliyor olsak da elimizde az miktarda bilgi var. Oyunun tanıtım tarihine geldiğimizde VentureBeat’ten Jeff Grubb, geçtiğimiz Mart ayında yayınlanan bir podcastte oyunun tanıtım tarihini açıklamıştı. Gamesbeat Decides podcast’inde oyunun Mayıs 2021 tarihinde tanıtılacağı açıklanmıştı. Oyunun PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, Series S ve PC platformlarına çıkacağı da diğer bildiklerimizden.

1 yorum
  1. […] Battlefield 6 Oynarken Depremden Ölebilirsiniz! […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: