Bethesda, Starfield İçin Özür Diledi, Sony Üzgün!

Bethesda yapacağını yaptı ve PlayStation 5’e gelmeyecek Starfield oyununu tanıttı. Xbox’a özel olarak çıkacak olan oyun için, geliştirici ekibin pazarlama müdürü oyunculardan özür diledi. Özür dileme sebebi ise oyunun, PlayStation platformuna gelmeyecek olması oldu.

Starfield

Bethesda son 25 yıldır piyasaya süreceği ilk orijinal RPG oyunu olacak olan Starfield çıkış tarihi belli oldu. E3 2021 etkinliğinde tanıtılan ve oyuncuları oldukça heyecanlandıran Starfield, için kötü bir haber var. Oyunun Xbox ve PC platformlarına özel olarak çıkacağı ve PlayStation platformuna çıkmayacağı açıklandı. Bu durum özellikle sadece PlayStation kullanan kullanıcıları çok kızdırdı.

Starfield PlayStation Konsollarına Gelmiyor!

Starfield

Microsoft, Xbox Series X ve Series S konsolları ile üst seviye konsollarını piyasaya sürmüştü. Bu güçlü oyun konsollarının piyasaya sürülmesi ile bir çok oyuncu yeni nesil Xbox konsollarını satın aldı. Microsoft tarafı sadece konsolları ile değil Xbox abonelik sistemi ile de oyuncuları kendi bünyesine çekmeye çalışıyor. Buna rağmen, PlayStation tarafı özel oyunları ile yarışamıyor.

Microsoft tarafı kendi elini güçlendirmek içinse Bethesda’nın da içinde bulunduğu ZeniMax firmasını satın almıştı. Bu da Xbox konsollarına ve Windows bilgisayarlarına özel oyunların geleceğinin sinyalini vermiş oldu. Şimdi bu iddianın gerçekleştiğini Starfield oyunuyla görüyoruz. Çünkü bu oyun yalnızca Xbox ve PC platformuna özel olarak satışa sunulacak.

Bethesda tarafının pazarlama bölümü patronu olan Pete Hines, kısa süre önce vermiş olduğu bir röportaj ile PlayStation oyuncularından özür diledi. PlayStation kullanıcılarını hayal kırıklığına uğrattığını anladığını ifade ediyor. Pete Hines açıklamasının devamında;

Yaptığımız işlerin hayranıysanız ve yaptığınız bir oyun artık platformunuzda bulunmuyorsa mutsuz ve kızgın olmanızı anlıyorum” dedi. Sonrasında ise; “PlayStation 5 hayranlarının çekincelerini ‘Ben de bir PlayStation 5 oyuncusuyum’ demekten başka nasıl giderebileceğimi bilmiyorum. Üzgünüm, gerçekten söyleyebileceğim tek şey ‘özür dilerim’ çünkü bu durumun insanları kızdırdığından eminim ancak bu konuda yapabileceğim bir şey yok” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: