Bethesda’nın Starfield Oyunu Yalnızca Xbox ve PC’de!

Microsoft tarafından satın alınan ZeniMax ve yan kuruluşu Bethesda, yeni oyunu olacak olan Starfield ile gündemde. Yeni çıkacak olan oyun Xbox ve PC özel oyunu olacak. Bu iddiayı, oyun dünyasının tanıdık ismi Jeff Grubb tarafından doğrulandı.

Starfield

Oyun dünyasına bir çok güzel yapımı katan ve katmaya devam eden Bethesda, E3 2018 konferansında, bir seriye ait olmayan farklı bir oyunla karşımıza gelmişti. Konferansta, oyunla alakalı 1 dakikalık bir fragman gösterilmişti. Bu fragmanda ise çok bir şey gösterilmiyor sadece uzay ve uzay aracı yer alıyordu. Fragmanla oyunun uzay temalı olduğu anlamını çıkartmıştık. Bir çok oyuncu bu duruma heyecanlanmış olsa da, bir çok soru işaretini beraberinde getirmişti. Çünkü şirket ne fragmanda ne de sonrasında oyun hakkında herhangi bir bilgi vermedi.

Starfield Sadece Xbox Ve PC Platformlarına Geliyor!

Starfield

Şimdi ise resmi bir açıklama olmasa da, oyun dünyasının tanıdığı isimlerden birisi, oyunlar hakkında güzel bir bilgi açıkladı. Bu bilgiyi doğrulayan ise, oyunlar hakkında önceden doğruluğu yüksek olan bilgiler veren, Jeff Grubb oldu. Twitter’da bir açıklama paylaşarak, Starfield oyununun özel oyun olarak piyasaya sürüleceğini iddia etti. İddiaya göre ise oyun yalnızca Xbox ve PC platformlarına çıkacak. Bu durum aslında bekleniyor ve konuşuluyordu.

Microsoft tarafı aylar önce ZeniMax’ı alarak Bethesda’yı bünyesine katmıştı. Bu satın alım için ise 7.5 milyar dolar ödenmişti. Bu satın alımın ardından sonra, ortaya bir çok farklı iddialar yayılmıştı. Söylenenlere göre bu satın alımdan önce Sony görüşme halindeymiş. Bu görüşmenin asıl amacı ise Starfield oyununun PlayStation 5 özel oyunu olması hakkındaymış. Fakat görünüşe göre bu anlaşma sonuçlanmadan Microsoft ZeniMax’ı alarak Bethesda’nın da içinde bulunduğu alt kuruluşları satın almış.

Microsoft tarafının satın alımı onaylanmasından sonra, bu şekilde özel oyunlar geliştirmesi beklenenler arasındaydı. Birkaç hafta önce Microsoft Gaming’in Başkan Yardımcısı Phil Spencer, yaptığı açıklamalar ile doğrudan bu durumu açıklamasa da imada bulunmuştu. Bu fikirlerden dolayı kesin olmasa da oyunun Xbox ve PC platformlarına özel olması beklenenler arasındaydı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: