Bloodborne 2 Hayran Yapımı Fragman Umutlandırdı!

Garden of Eyes YouTube kanalı üzerinden yeni Bloodborne 2 oyunu ile ilgili güzel bir fragman yayınlandı. Hayran çalışması olarak karşımıza çıkıyor olsa da, söz konusu fragman neredeyse tüm detayları içerisinde barındırıyor. Bahsettiğimiz fragman, yeni bölümleri, NPC’leri, Bossları, oyun modlarını ve daha bir çok detayı bir buçuk dakikada tanıtmayı başarmış.

Bloodborne 2

PlayStation 5 konsoluna özel olarak optimize edilen ve devamı merakla beklenen Bloodborne 2: Blood Hunt, hayran yapımı fragman ile oyunu tanıtıyor. Sony Interactive Entertainment yetkililerinden olan Jim Ryan, bir dizi PlayStation oyununun PC platformuna çıkış yapacağını iddia etmişti. Bu haber bir çok oyuncuyu sevindirmiş ve heyecanlandırmıştı.

Bloodborne 2: Blood Hunt Yakın Zamanda Duyurulmayacak!

Oyunun hikayesine baktığımız zaman ise Victoria döneminde geçen, saklı dağların ardında bulunan Yharnam isimli antik bir şehir anlatılıyor. Yharnam sokaklarında, yayılan kötü ve tuhaf hastalık hüküm sürüyor. Bu hastalık insanları lanetleyip, canavara dönüşüyor. Bloodborne 2: Blood Hunt oyununda, Yharnam sokaklarında yayılan bu hastalıktan dolayı antik şehir, sokaklarından canavarların gezdiği ıssız bir şehir haline geliyor. Hastalığa yakalanmamış olan insanlar ise her gece bu şehrin sokaklarına çıkarak canavara dönüşen insanları avlıyorlar ve onları öldürerek hastalık ile mücadele ediyorlar.

From Software, pek çok proje ile aynı anda çalışıyor. Bu projelerin hiç birinin Blooedborne ile ilgili olmadığını geçtiğimiz zamanlarda söylemişlerdi. Bu durumda Bloodborne oyununun remastered sürümü ya da Bloodborne 2 gibi bir oyunun çıkmasının önünü kesiyor. Bu tip bir ekstra yapım stüdyonun işlerini zora sokacağından, uzun bir süre daha beklemek zorunda kalacağız gibi.

Bloodborne 2 oyunu ne zaman gelir maalesef bilmiyoruz. Bunun en büyük nedeni ise ilk oyunu çıkış yaptığı sırada çok az kişi tarafından satın alınması. Oyunun güzel olmasına rağmen, oyuncuların ilgilisini çekmemiş olması ve FromSoftware ekibini zor duruma düşürmesi, gösterilen nedenlerden bir tanesi. Geliştirici ekibin elinde ki projeler bittikten sonra, oyunun devam oyunu üzerin de bir çalışma yapılabilir. Yine burada da temkinli davranmalı ve hayran yapımı oyunu dikkate almamanız gerekiyor.

1 yorum
  1. […] Bloodborne 2 Hayran Yapımı Fragman Umutlandırdı! […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: