Call of Duty: Vanguard Daha Oyun Çıkmadan Hilecileri Çıktı!

Call of Duty: Vanguard oyunu daha çıkış yapmadan hilecilerin hedefi oldu. Beta aşamasında olan oyunda hile kullanımının fazlalığı dikkat çekti. Oyunun geliştiricisi Sledgehammer Games açıklama yapması bekleniyor.

Call of Duty: Vanguard

Beta sürecinde olan oyun, çapraz platform denemeleri yapıyor. Fakat bu sorunları yaparken çok daha büyük bir sorunla karşı karşıya geldi. Ortaya çıkan bilgilere göre hileciler, oyunun çıkmasını beklememiş ve hile kullanımına başlamışlar. Sosyal medya üzerinde de yapılan paylaşımlarda da bu durum gözler önüne seriliyor.

Call of Duty: Vanguard Beta Sürümü Başı Hilecilerle Dertte!

Call of Duty: Vanguard

Twitter üzerinde yapılan paylaşımla can sıkıcı gerçek ortaya çıktı. Birçok oyuncunun nefret ettiği durumlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkan hileciler, daha beta sürümünde olan oyunda karşımıza çıktılar. Diğer oyuncuları öldürmek için hile kullanan kişinin, görünmez olması, nişan alma hilesi kullandığı ve duvarların arkasını görebildiklerini gözler önüne seriyor. Bu kişiler rakiplerin direkt kafasına nişan alabiliyorlar.

Oyunun geliştiricisi olan Sledgehammer Games ve Activision Blizzard’ın bu konu hakkında ne yapacağı ise bilinmiyor. İki stüdyo da olaylar ile alakalı resmi bir açıklama yapmadı. Henüz Ağustos 2021 de tam 100 bin hileciyi Warzone’dan engelleyen, Activision Blizzard yeni oyun da nasıl bir tavır sergileyeceği merakla bekleniyor. Bilinene göre Warzone’dan yasaklanan 100 bin hileci, Call of Duty: Vanguard oyununa erişemiyor.

Serinin bir sonraki oyunu olacak olan Vanguard, Kasım ayının ilk haftasında oyuncuların karşısına çıkacak. Oyunda, tek kişilik hikaye modu bulunuyor. Buna rağmen çok daha farklı bir zamanda ve farklı konuda ilerleyecek. Alternatif senaryolar üzerinde ilerleyecek olan yeni oyunda, ölen Hitler’in ve Veliahtın kim olacağı sorusu işleniyor olacak.

Yeni bir fragman bilgiler verilen oyunda hikaye modu yanında, çok oyunculu modlar da oyunda yer alacak. Oyunun çıkış tarihi yaklaşıyorken, hilelerin uzaklaştırılması gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde uzatılan beta süreci şüpheli gözüken durumlardan bir tanesi. Buna rağmen oyunun çıkış tarihinde çıkacak olacağı da söylendi. Yani herhangi bir erteleme haberi görmeyeceğiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: