CD Project Red Verileri 48 Saat İçerisinde Sızdırılacak!

Polonya merkezli oyun geliştiricisi olan CD Project Red yaşadığı çok ciddi bir sıkıntı ile gündeme geliyor. Söz konusu oyun geliştiricisi siber korsanlarla mücadele etmek durumunda kaldı. Pazarlık için yalnızca 48 saat vakit tanınmış.

CD Project Red

CD Project Red, Witcher serisi ile bir yükselişe geçen oyun stüdyosu, bu yükselişe Cyberpunk 2077 ile biraz ara vermişti. Oyun stüdyosu Cyberpunk 2077 ile bir çok hataya sahip oyunu piyasaya sunmuş ve çok tepki çekmişti. Oyun önceleri bir çok kez ertelenme almış, bu yüzden de tepki çekmişti. Sonrasında ise oyun bir çok hata ile piyasaya sunuldu ve bu durum büyük bir kitlenin nefretini çekmeye yetti. Bu nefret durumu firmanın hisselerinin düşmesine neden oldu.

Cyberpunk 2077 oyunu bir çok platformda sorunlar yaşamıştı. Özellikle eski nesil konsollardan olan PlayStation 4 ve Xbox One cihazlarında ciddi sorunlara neden olmuştu. Bu durum sonrası iade etme imkanı sunulmuş hatta PlayStation 4 için kaldırılma yapılmıştı. Bu kadar nefreti toplayan firma hem hissedarların hem de başka grupların hedefi haline geldi. Bu gruplardan biri de siber korsanlar olarak karşımıza çıktı.

CD Project Red İçin Kötü Haberler Gelmeye Devam Ediyor!

CD Project Red

CD Project Red, siber saldırıya uğradı ve bunu resmi Twitter üzerinden açıklama ile duyurdu. Şirket, kurum içerisinde kalması gereken verilerin çalındığını söyledi. Siber korsanlar pazarlık için 48 saatlerinin olduğunu ve bu süre bittikten sonra verileri sosyal medyaya bırakacaklarını söyledi. CD Project Red ise durumla alakalı olarak, verilerin halka açılmasını göze aldıklarını ve pazarlık yapmayacaklarını söyledi. Sonrasında ise saldırganlara boyun eğmeyeceğini bildirdi.

Siber korsanlar bu hack işlemini açıkladıktan sonra gündeme bomba gibi düşmüş ve bir çok kişinin sorular sormasına neden olmuştu. Firma sonrasında ise açıklama yapmak durumunda kaldı. Açıklamaya göre ise, ele geçirilen veriler arasında oyuncuların verilerinin olmadığını söyledi. Bu konuyu araştırmaya devam ettiklerini de ekledi ve hangi verilerin çalındığına dair kesin bir açıklama yapmadı.

CD ProjectRed, siber korsanların açıklamalarını da sosyal medya da paylaştı. Korsan, Witcher 3 oyununun yayımlanmamış versiyonunu elinde tutuğunu söyledi. Bunun yanında kurum içi bir çok bilginin de ellerinde olduğunu açıkladı. Korsanlar kendileri ile 48 saat içerisinde iletişime geçmezlerse ellerinde ki bilgileri piyasaya sunacaklar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: