CD Projekt RED 2 Yeni Oyunlar Geliyor Olabilir!

CD Projekt RED’deki geliştiricilerden oluşan güçlü bir ekip, şu an da yapım aşamasında olan Phantom Liberty genişlemesi ile Cyberpunk 2077’ye odaklanmış durumda. Şirketin ilerisi için önemli projeler planladığını da ve bu doğrultuda isabetli planlar yaptığını da söyleyebiliriz. Hepsi haberimizin devamında!

Aslında geliştirici ekip, aynı anda iki yeni AAA oyunu üzerinde çalışmaya çoktan başladı bile. Hatta CD Projekt geçtiğimiz günlerde CEO Adam Kiciński’nin de aynı şeyi doğruladığı 2022’nin ilk yarısına ilişkin mali raporunu yayınladı. Şirket, “tarihimizin ayrılmaz bir parçası olan bir dünyayı yeniden ziyaret ediyoruz” ifadelerini kullandı ve aynı anda iki oyun geliştirdiklerini doğruladı.

CD Projekt RED’in Tek Yeni Oyunu The Witcher 4 Değil

CD Projekt RED
CD Projekt RED

Bu projelerden birinin de elbette The Witcher serisinin bu yılın başlarında oyun severleri mutlu edecek şekilde erken geliştirme aşamasında olduğu doğrulanan bir sonraki bölümü olduğunu hepimiz biliyoruz. Her ne kadar ikinci oyun için herhangi bir açıklama yapılmamış olsa da bizler oyun dünyasının sıkı takipçileri olarak bu oyunun yeni bir Cyberpunk oyunu olduğunu düşünüyoruz. Keza yurt içi ve yurt dışı forumlarda ve sosyal medya platformlarında da bu düşünce hakim. 

Hatırlayacağınız üzere geçen yıl Kiciński, CD Project Red’in 2022’de stüdyonun sahibi olduğu IP’lerde yeni projeler geliştirmeye başlayacağını belirtmişti. Hatta CD Project Red’in sahibi olduğu iki markanın The Witcher ve Cyberpunk olduğunu da açıklamaları arasında yer alıyor. Yani çok yakın bir zamanda bu iki projeden herhangi birisi için dikkat çekici bir açıklama ya da duyuru görebiliyoruz. Daha önce de belirtildiği gibi Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, önümüzdeki yıl PS5, Xbox Series X/S, PC ve Stadia için çıkacak.

Bu arada, The Witcher 3’ün PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri de yapım aşamasında ve 2022 yılı içerisinde çıkış yapacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: