CD Projekt RED Kurucu Ortağa Marcin Iwinski Özür Diledi!

CD Projekt RED ’in kurucu ortaklarından bir tanesi olan Marcin Iwinski, bir video ile oyunculara seslendi. Yayınladığı videoda ise firmanın nerelerde hata yaptığını ve bunları düzeltmek için neler yapacaklarını söylediler. Iwinski dünya genelinde ki tüm oyunculardan özür diledi ve bunu düzeltmek için uğraşacaklarını dile getirdi.

Cd Projekt Red

2020 Yılına damga vuran, ertelemeler ile devamlı olarak çıkışı beklenen oyun çıkışını 2020 yılının son ayında yapmıştı. Bir çok oyuncu bu çıkışı bekliyordu. Oyun çıktıktan sonra Steam üzerinde anlık oyuncu rekoru kırmış ve kendi adını yazdırmıştı. Buna rağmen oyun içerisinde yer alan hatalar ile de bir çok kez eleştirilmiş ve performans kayıplarından dolayı dert yanmışlardı. Oyun resmen bir çok kişi için hayal kırıklığı olmuştu. Buna rağmen oyunun bu şekilde çıkmasının en büyük sebebi yine oyuncular oldular. Israrlı topluluk yüzünden erken çıkan oyun yine aynı kesim tarafından gömüldü.

Yakın Zamanda Beklediğimiz Cyberpunk’ı Göreceğiz!

CD Projekt RED

Buna rağmen CD Projekt Red bu krizi iyi yönetiyor gibi duruyor. Oyununun arkasında duran ve devamlı yayınlanan güncellemeler ile oyun resmen yeniden yapılıyor. Yayınlanan dengeleme yamaları ile gelişen oyunun yol haritası ise ortaya çıkmıştı. Oyunun durumundan farkında olduğunu açıklayan ekip aynı zamanda oyunun geliştirilmesi noktasında da hem fikir. Kurucu ortaklardan olan Marcin Iwinski ise durumla alakalı olarak tüm dünyadan özür diledi. Sözlerinin devamında ise ne yapacaklarına dair bazı bilgiler verdiler.

Marcin Iwinski, Cyberpunk 2077 oyununu geliştirirken PC platformunda mükemmel görünecek bir oyun yapmak istediler. CD Projekt RED kurucu ortağının söylediğine göre, oyun PC’ler için tamamlandıktan sonra PlayStation 4 ve Xbox One konsollarına optimize edilecekler. Sözlerinin devamında ise, optimizasyon işleminde donanım farklılıklarını bildiklerini fakat bu durumun sanıldığı kadar zor olmayacağını düşünüyor olmalarıydı. Sözlerinden anlaşıldığı kadarıyla resmen konsolları bir nevi küçümsemişler ve bu yüzden sorunlar yaşamışlar.

Iwinski tarafından yapılan açıklamalara göre şirket, yayınladıkları yamalar ile bir çok sorunu gidermesine rağmen yapılan çalışmalar yeterli değil. Bu yüzden de şirketin ilk hedefi yeni içeriklerden çok oyunun dengelenmesi olacak. Sonrasında ise şirketin vaat ettiği ücretsiz DLC ve diğer içerikler olacak. CD Projekt RED kurucu ortağının söylediklerine göre, geliştirme ekibi mümkün olan en kısa sürede yeni güncelleştirmeleri yayınlayacaklarını ve hiç durmadan çalıştıklarını söyledi. Yani yakın zamanda umduğumuz gibi bir Cyberpunk 2077 oyunu göreceğiz.

2 Yorumlar
  1. […] CD Projekt RED Kurucu Ortağa Marcin Iwinski Özür Diledi! […]

  2. […] CD Projekt RED Kurucu Ortağa Marcin Iwinski Özür Diledi! […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: