CD Projekt Red, Yeni Bir Stüdyo Aldı!

The Witcher serisi ve Cyberpunk 2077 gibi oyunlarla ünlü oyun geliştiricisi ve dağıtıcısı CD Projekt Red, bünyesine yeni bir oyun stüdyosunu dahil ediyor. Söz konusu stüdyo, The Molasses Flood’u satın aldığını duyurdu. Stüdyonun var olan bir CD ProjektRed IP’lerinden birinin üzerinde yeni bir oyun üzerinde çalıştığı haberi, oyuncuları heyecanlandırdı.

CD Projekt Red, Yeni Bir Stüdyo Aldı!

Geçtiğimiz mart ayında başka bir oyun stüdyosunu almıştı. Bu stüdyo uzun zamandır CD Projekt ile ortaklaşa geliştirme yapan Digital Scapes’ti. Şimdi ise satın almalara devam eden firma, The Flame in the Flood gibi oyunlarla tanınan ABD’li stüdyo The Molasses Flood bünyesine kattı. Yeni satın alınan stüdyo IP’lerde birine dayalı iddialı bir proje üzerinde çalışacak.

CD Projekt Red Büyümeye Devam Ediyor!

CD Projekt Red, Yeni Bir Stüdyo Aldı!

Satın alma duyurusunun devamında yapılan açıklamada, CD Projekt Red’in Başkanı ve ortak CEO’su olan Adam Kiciński, Her zaman yürekte oyun yapan ekiplerin peşinde olduklarını açıkladı. CEO, The Molasses Flood’un oyun üretme tutkularını paylaştıklarını belirterek “Deneyimli, kalite odaklı ve harika bir teknolojik anlayışa sahipler. Gruba çok fazla yetenek ve kararlılık getireceklerine inanıyorum” dedi.

The Molasses Flood da iyi dileklerini paylaşarak “şirkete özgürlük tanıyarak onları kısıtlamak istemediklerini açıkça ortaya koyduğunu” söyledi. Bir şirket olarak her zaman olduğu gibi zengin oyun sistemleri üzerine kurulu yürekten ve aynı ilkelere dayalı oyunlar yapmaya devam edeceklerini belirtti.

The Molasses Flood’un Stüdyo Başkanı Forest Dowling satın alma hakkında yorumunu yaptı. Kendilerini satın alan firmanın sevdikleri tarzda oyunlar yapan ve sevdikleri bir şirket tarafından yapılmasının harika bir fırsat olacağını söyledi. Bunun yanında daha geniş kitlelere ulaşabileceklerini söyledi.

 

1 yorum
  1. […] CD Projekt Red, Yeni Bir Stüdyo Aldı! […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: