Coca Cola Reklamı Resmen Oyunculara Hakaret!

Coca Cola’dan oyuncuları hedefleyen anlam veremediğimiz sinematik bir sunum yapıldı. World of Warcraft esintisini taşıyan sinematik disslike yağmuruna tutuldu. Reklam videosunun sloganı ise “Birbirimizden Bir Kola Şişesi Kadar Uzağız” oldu.

Coca Cola Reklamı Resmen Oyunculara Hakaret!

Coca Cola reklamı resmi youtube hesabından paylaşıldı. Videonun alt kısmında ise şu açıklama yer alıyor. ” Coca Cola’nın anlattığı en yeni hikayeyi keşfedin. Dünyaların kesişme noktasında karşılaşan genç bir oyuncu ile korkusuz bir savaşçının yeni bir şafağı doğurmasına, tarihin akışını değiştirmesine ve Gerçek Sihrin anlamını keşfetmesine tanıklık edin.”

Coca Cola Reklamı Yaparken Ne Düşündü?

Coca Cola gaming
World of Warcraft Battle For Azeroth

Reklamda bir e-spor turnuvasına gidiyoruz. Oyunda rakibi tarafından yere düşürülen oyuncu ayağa kalkıp dolaptan kola şişesi alıyor. Kolayı içtikten sonra ise oyun karakteri ayağa kalkıyor ve rakibine yardım etmeye karar veriyor. Birbirine düşman olan ork ve insan ırkı barışıyor ve el ele barış yapıyorlar. Sonraki sahnede ise bir büyücü savaş alanını yeşilliğe dönüştürüyor. Tabi bu olaylar sırasında izleyiciler şoka giriyor.

World of Warcraft, esintisi taşıyan sinematik reklam arasında birçok komik yorum bulunuyor. Bir yorumda video hakkında “World of Warcraft ve Raid Shadow Legends’in bebeği gibi” denilirken, başka bir yorumda ise “Yani espor turnuvasının tam ortasında ve sonra kola içiyor ve rakibiyle arkadaş oluyor” deniliyor. Reklam videosunu World of Warcraft Battle For Azeroth’a benzeten kişi sayısı da hayli fazla.

Büyük markaların oyuncu topluluğuna ulaşmak için yaptığı kötü seçimleri ara ara görüyoruz. Oyuncu adı altında normalden daha pahalı ekran kartları, anakartlar ya da oyuncu ekipmanları gibi. Yine de bu reklamlar oyuncu topluluğuna ulaşmanın çok uzağında. Oyuncu toplulukları basite indirgeniyor. Başında “oyuncu” yazan bir şey görüldüğünde ya da oyunla ilgili herhangi bir şey olduğunda, oyuncu topluluğu o şeye yönelmiyor. Daha önce de oyun ile ilgili kötü reklam filmleri görmüştük. Umarız ki markalar oyuncuları bu kadar küçük görmeyi bırakır ve daha iyi işler yapmaya başlarlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: