Counter Strike Büyük Bir Tehlikeyi Atlattı!

Efsanevi shooter oyunlarından olan Counter Strike serisi için farklı bir haber ile gündeme geliyor. Oyunun en güncel ve en çok oynana oyunu olan CS:GO için, tıpkı Fortnite’ta olduğu gibi kutlama dansları gibi ifadelerin gelmesini istiyorlar. Kimlerin istediklerini ve neden böyle bir şey istediklerini bilmiyor olsak da oyun geliştiricileri çok net bir biçimde “Hayır” cevabını verdi.

Counter Strike

Counter Strike yıllardır piyasada olan ve bir çok kişi tarafından oynanan rekabetçi bir oyun. 2012 yılında piyasaya sürülen ve bence mekanik anlamında 2012 yılına dahi yakışmayan bir oyun. Buna rağmen bir çok kişi tarafından zevkle ve devamlı bir biçimde oynanan bir seri.

Serinin son oyunu olan Counter Strike: Global Offensive, sık sık sunduğu kötü hile koruma yazılımları ile geliyor. Oyunda hileyi kurmak oldukça kolay ve oyun zevkini baltalayan en büyük nedenlerden bir tanesi. Tüm bunlara rağmen hala bir çok kişi tarafından oyun oynanıyor ve ısrarla geliştirilmiyor. Çıktığı yıldan bu yana farklı bir mekanik sunmak yerine sadece yeni silah, eldiven gibi skin özelleştirmeleri getiren oyun, bir çok kişi tarafından eleştiriliyor.

Neyse ki Garip İstek Karşısında “Hayır” Dediler!

Counter Strike

Oyuncuların istediği daha gelişmiş görsel efektler ve mekaniklerin yanında çok daha farklı ve CS:GO oyununa yakışmayacak bir talepleri daha var. Buda Fortnite’ta yer alan kutlama danslarına benzer bir şeyin, Counter Strike serisine gelmesi. Bu talebi tekrar söyleyen kişi ise Haci isminde ki e-spor oyuncularından bir tanesi.

Twitter hesabı üzerinden attığı videolu bir tweet üzerine “insanların istedikleri şeyi verin” yazdı. Bu tweete CS:GO’yu etiketlemeyi de unutmadı. Bu paylaşımda ise gördüğümüz şey oyunda ki bir karakterin dans edişiydi. Counter Strike: Global Offensive oyununun resmi Twitter hesabıda Haci’nin bu gönderisine bir yorum yaptı.

Counter Strike ekibi bu dans hareketinin yer aldığı gönderinin altına çok kısa ve net bir tweet attı. Ekip, sadece “Hayır” dedi ve bu tip garip bir beklentisi olan kişilere resmen bunu beklemeyin dedi. Fornite’ta yer alan dansların CS:GO gibi bir oyuna gelmesini bekleyen hangi kesim ise, lütfen bu ısrarlarından vaz geçsinler. Fortnite oyununa göre çok daha ciddi bir oyun olan CS:GO oyununa bu şekilde ki dans hareketleri oldukça komik olacaktır.

1 yorum
  1. […] Counter Strike Büyük Bir Tehlikeyi Atlattı! […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: