Cyberpunk 2077, 2016 Yılında Geliştirilmeye Başlanmış!

Cyberpunk 2077 gündemde kalmaya devam ediyor. Çıkan her haber ile sizlere aktarmaya çalışsak da yetişemiyoruz. Şimdi ise bir analiz ile karşı karşıyayız. 2020 yılına damga vuran seveni ve sevmeyeninin bol bol olduğu oyunun neden kötüye gittiğini, neden başarısız olduğunu göreceğiz şimdi.

Cyberpunk 2077

Konsol oyuncularından büyük bir tepki toplayan Cyberpunk 2077, bir çok kişi tarafından iade edildi. Geçtiğimiz günlerde oyunla alakalı, aralarında eski çalışanlarında bulunduğu 20’den fazla CD Projekt Red çalışanı ile görüşmeler yapılmış ve bir rapor oluşturulmuştu. Bu rapora göre oyun geliştirilmeye neredeyse 2016 yılında başlanmış. 2016 yılına kadar gerçek anlamda geliştirilmeyen oyun, 2016 yılında pek çok majör değişikliğe neden olmuş. Oyuncuların çok rahat görebileceği bir diğer durum ise 2018 E3 konferansında gösterilen oyunun demosu. Eski ve yeni oynayış mekaniklerine baktığımızda inanılmaz bir fark olduğunu görüyoruz.

2018 Yılında ki Video, 2 Yıllık Çalıştırmanın Sonucuymuş!

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077, neredeyse 8 senedir geliştiriliyor. Buna rağmen oyun halen daha tam bir şekilde çıkmadı. Anladığımız kadarıyla oyunla alakalı olarak bir çok farklı sorun ortaya çıkmış ki, oyun çıkış yaptığında bile hala yarım haldeydi. Bize oyun 8 sene önce duyurulmuş olmasına rağmen çalışanların söylediklerine göre, oyun için ciddi çalışmalar 2016 yılında başlamış ve 2016 yılına kadar gelinen nokta neredeyse sıfırlanmış. Sonrasında oyun yeniden çok daha farklı bir şekilde geliştirilmeye başlanmış. 2016 yılına kadar oyunun TPS olacağı kararındalarmış, bu nedenle oyunu 4 sene boyunca TPS olarak geliştirmişler. Sonrasında ise tüm bu emek sıfırlanmış ve kökten bir değişime gidilmiş.

Rapora göre oyunla alakalı olarak ciddi çalışmalar 2016 yılında ortaya koyulmuş. Küçük bir hesap yaparsak diye biliriz ki Cyberpunk 2077, E3 2018 konferansında gösterildiğinde sadece 2 senelik bir geliştirme aşamasına tabi tutulmuş. Bunun yanında devamlı erteleme tarihi alınması oyun geliştiricileri üstünde ciddi bir baskı oluşturmuş ve devamlı stresli bir ortamda çalışmışlar.

cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 şimdiye kadar bir çok güncelleme aldı. Bu güncellemelerin çoğu ise oyunun hatalarının giderilmesi ve dengelenmesi üzerine kuruluydu. Oyunda ki hataların ve sorunların çoğunun düzeltileceği büyük güncelleme ise önümüzde ki ay bizlerle buluşacak.

Cyberpunk 2077 için güncellemeler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda geliştiriciler bizlere oyuna gelecek olan güncellemeler hakkında bir takvim verdiler. Takvime göre ise iki adet büyük güncelleme hem Ocak ayında hem de Şubat ayında bizlerle buluşacak. Bir çok kişinin oyunun hatalarının giderilmesini beklediğine eminiz.

1 yorum
  1. […] Cyberpunk 2077, 2016 Yılında Geliştirilmeye Başlanmış! […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: