Cyberpunk 2077 2021’de Harika Bir Oyun Olacak!

Oyuncular yüzünden erken çıkan ve bir çok eleştiriye maruz kalan Cyberpunk 2077, DLC’ler ile harika işler çıkartacak gibi. Yeni yılda ücretsiz DLC hizmeti sunacak olan CD Projekt RED, oyunu toparlayacak gibi.

Cyberpunk 2077Yeni yılın ilk ayında Patch #1 isminde ki güncelleştirme ile işleri yoluna koymayı hedefleyen geliştirici ekip bununla da sınırlı kalmıyor. Oyuna sadece güncelleştirmeler değil aynı zaman DLC paketleri ile de geliştirmeye devam edecekler. Aynı The Witcher 3 – Wild Hunt oyununa yaptıklarını şimdi Cyberpunk 2077 için yapamaya hazırlanıyorlar. Hatırlarsanız Witcher 3 oyununu bir çok DLC paketi ile geliştirmiş ve genişletmişlerdi, bu uygulamayı şimdi Cyberpunk için yapacaklar.

Oyunu büyük ölçüde düzeltecek olan güncelleştirmeler, sonrasında da eklenecek olan DLC paketi sayesinde oyun ilk çıkması gerektiği gibi olacağa benziyor. Bir çok yazıda söylediğimiz gibi Cyberpunk 2077 oyunu oyuncuların sabırsızlığı yüzünden erken çıktı ve yine oyuncular yüzünden taşlanıyor. Oyuna büyük bir haksızlık yapılıyor fakat oyun yapımcısı bu işin üstesinden gelmeyi becereceğe benziyor. Hem oyuncuları mağdur etmeden paralarını iade ediyor hem de oyunu geliştirmeye devam ediyorlar.

Bir Çok Sorunla Uğraşsa da Dim Dik Ayakta!

Cyberpunk 2077

PlayStation Store’dan kaldırılan oyun Microsoft Store üzerinde de uyarıyla satılıyor. Bunların yanında oyun hakkında açılan davalarda var tabi ki. Bu kadar derdin üstünden kalkmayı başaracağına inandığımız firma bu konuda çetrefilli bir süreci devam ettiriyor.

İndirilebilir içerikler yeni yılın ilk ayında gelmesi bekleniyor. Güncelleştirmelerin önde tutulacağını düşündüğümüz indirme takviminde, öncelik oyunu çok daha performanslı hale getirmek olacaktır. Söylentilere göre Panam adlı karakterin hikayesinin uzatılması ile başlayacak olan DLC paketleri yanında başka içerikleri de getirecek. Konuyla alakalı resmi bir açıklama yapılmadığını tekrar söylemek gerekiyor.

Cyberpunk 2077 ‘nin asıl ihtiyacımız olan güncelleştirmeler ise yine 2021 yılında gelecek. Oyuna iki adet büyük güncelleştirme gelecek. Bunlardan Patch #1 isminde ki güncelleştirme Ocak ayında gelecek. İkinci büyük güncelleştirme olan Patch #2 ise Şubat ayında oyuncularla birlikte olacak. Bu iki güncelleştirme ile oyun da bulunan bir çok sorunun giderileceği düşünülüyor.

Oyunun mekaniklerinin ve dünyasının çok ilgi çekici olduğu aşikar. Oyun içi grafiklerde de oldukça güzel. Bunlara rağmen oyunun bug ve performans düşüşü oyunu oynanabilirlikten oldukça düşürüyor. Bu tip bir durumda oyuncularda da oyuncular her zamanki gibi sabırsız oluyorlar.

1 yorum
  1. […] Cyberpunk 2077 2021’de Harika Bir Oyun Olacak! […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: