Cyberpunk 2077, 38 GB Boyutunda Yamayla Dengeleniyor!

CD Projekt RED ekibinin en çok ses getiren oyunu olan Cyberpunk 2077, geliştirilmeye de düzeltilmeye devam ediyor. En son gelen 30 GB boyutunda ki, 1.23 sürümün üstüne şimdi de yeni bir yama üzerine çalışılıyor. Bu yama ise tam tamına 38 GB boyutunda. Bir reddit kullanıcısı tarafından bulunan yama notlarında, oyun içi sorunları giderme ve daha iyi deneyim iyileştirmelerinin bulunacağı söyleniyor.

Cyberpunk 2077

Devamlı olarak büyük boyutlu yamalar alarak, hataların düzeltildiği oyun, şimdi bir yamanın daha hedefinde. Yine oldukça büyük boyutta olan bu güncelleme, Epic Games Store’da fark edildi. Geçtiğimiz 1.23 sürümü ile yaklaşık 30 GB güncelleme alan Cyberpunk 2077, şimdi çok daha büyük bir yama alacak. 38 GB boyutunda alacağı güncelleme ile oyunun 1.3 sürüme ulaşabileceği konuşuluyor.

Cyberpunk 2077 30 GB Sonrası 38 GB Güncellemesi!

Cyberpunk 2077

Söz konusu güncelleme paketini, oyunun verilerini inceleyerek keşfeden bir Reddit kullanıcısı, konu hakkında şunları paylaştı: “Oyunla ilgili bazı hataları ve sorunları gidereceğini umduğumuz yeni bir güncelleme var. Güncelleme boyutu 38.2GB ve muhtemelen 2-3 hafta içinde yayınlanacak. Bu güncelleme, kalite kontrol için GOG ve Steam’e de yüklendi. Güncelleme büyük ama oyuna yeni bir şey katacağından şüpheliyim.

Reddit kullanıcısının açıkladığına göre, Cyberpunk 2077 oyununu Epic Games Store’dan satın alan oyuncular güncelleme yapmak zorunda kalacaklar. Bu durum, oyunu çevrim dışı oynayan kullanıcılar içinde geçerli olacak. Bunu dışında eklentiler ve DLC için yer tutucular kaldırılıyor. Bunun nedeni ise, geliştirici firma olan CD Projekt RED ekibinin, veri madencilerini gelecekte engellemek olduğu düşünülüyor.

Bir çok kişinin büyük umutlarla aldığı fakat genellikle hüsrana uğradığı oyun olan Cyberpunk 2077, güncellemeler ile düzeltilmeye çalışılıyor. Daha önceleri de yüksek boyutlu yamalar alan oyunun geleceği çok daha parlak gibi gözüküyor. Önce 30 GB şimdi de 38 GB boyutunda güncellemeler neredeyse sıradan bir oyun büyüklüğünde. Son sürüm olan 1.23 ile bir çok sorun giderilmiş ve aniden oyun çökmelerinin önüne geçmişlerdi. Şimdi yayınlanacak yama ile, neredeyse tüm detayların yerine oturtulması ve beklediğimiz oyunun karşımızda olması bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: