Cyberpunk 2077 oyununda kullanılabileceğimiz bazı silahlar gösterildi

Cyberpunk 2077, bolca farklı ve etkileyici silah ile oyuncuların karşısına çıkacak.

CD Projekt RED, sadece Cyberpunk 2077 oyununun seçilebilecek karakter geçmişlerini değil, oyunda kullanılabilecek olan silahları da gösterdi. Eğer dilerseniz bu silahlara ait tanıtım ve oynanış videosunu hemen aşağıdan sizler de izleyebilirsiniz. Bu görüntülerde akıllı silahlar, ağır silahlar, kılıçlar, diğer yakın dövüş temelli silahlar ve çok daha fazlası gösteriliyor. Tabii bu silahların gösterimi sırasında çok önemli bir konu da dikkat çekiyor. Bu konu ise düşmanların mermi süngeri gibi hissettirmiyor olması. Şirket, böyle bir rol yapma oyununda mermi süngeri tipi düşman tasarlamaktan nasıl kaçındıklarından da bahsetti.

Cyberpunk 2077, düşmanlarına önem verecek

CD Projekt RED ekibinin söylediğine göre Cyberpunk 2077 oyunundaki düşmanlar, hiçbir zaman mermi süngeri gibi hissettirmeyecek. Eğer oyunda kendi seviyenizde bir düşman ile çatışmaya girerseniz, hızlı bir şekilde onu öldürebileceksiniz. Aynı zamanda, oyunda bir zorluk unsurunun bulunması açısından düşmanlar da hızlı bir şekilde sizi öldürecek. Bu şekilde oyun hem gerçekçi olacak, hem de düşmanları mermi süngeri gibi hissettirmeden oyunculara eğlenceli bir deneyim yaşatmayı başaracak. Tabii bu oyunda her düşman, birkaç mermide ölmeyecek. Bazı düşmanlar çok daha fazla hasar alabilecek.

Cyberpunk 2077, bölüm sonu karşılaşmalarına, o karşılaşmalardaki güçlü düşmanlara ve genel anlamda subay seviyesinde karakterlere ev sahipliği yapacak. Bu düşmanlar, normalden daha fazla hasar alabilecek. Belki de bazı düşmanlara birkaç şarjörden daha fazlasını harcamanız gerekecek ama buna rağmen o düşmanlar, mermi süngeri olmayacak. CD Projekt RED, bu durumu da düşmanlara, hasarlara bağlı animasyonlar ve evreler ekleyerek çözecek. Mesela, siz bir düşmana hasar verdikçe, o düşmanın hareketleri değişecek ve hatta yapay zekasında bile değişiklikler olabilecek. Bu sayede de düşmanlar, sınırsız mermi yiyebilecek havasında olmayacak; her mermi aldığında ölüme biraz daha yaklaşıyor hissi verecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: