Cyberpunk 2077 Davalık Oldu, ABD Yerinde Duramadı!

Cyberpunk 2077 çıktı çıkmasına fakat bir çok oyuncu oyun hakkında şikayetler ediyor.Bunun en büyük sebebi ise oyunda olan hatalar, optimizasyon sorunları. Buna rağmen bence asla şikayet etmemeliyiz çünkü oyunun böyle çıkmasının sorumlusu resmen biziz.

Oyun dünyasının en çok beklenen yapımlarından olan Cyberpunk 2077, beklentileri karşılayamıyor. Devamlı ertelenen oyun hakkında bir çok eleştiri yapılıyor olsa da bence bu konuda konuşmaya pek hakkımız yok. Oyunun ertelenme nedeni hazır olmayışı olsa da oyuncular sabırsızca davranarak çıkmaya hazır olmayan oyunun çıkmasını istediler. Firma ise istenileni yaptı ve tüm oyuncular oyun hakkında şikayet etmeye başladı. Normal şartlarda oyunun çıkış tarihi kesinlikle 2021 yılı olmalıydı.

Oyun konsolları içinde çıkan oyun özellikle PlayStation 4 için çok kötü optimizasyonlara sahipti, Öyle ki bir çok oyuncu oyunu iade etmek istedi. Sony ise bu konu hakkında oyunculara hak verdi ve oyunlarının iadesini kabul etti. Şimdi ise bir yeni haber daha ortaya çıktı ve ABD merkezli Rosen Hukuk Bürosu, yapımcı firma CD Projekt RED’e eski nesil konsollarda yaşanan sorunlardan dolayı firmaya dava açtı.

Oyuncuların Sabırsızlığının Sonucu Davalar ve Yine İsyan!

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

Konuyla alakalı bir basın açıklaması yayınlayan hukuk bürosu, davanın en büyük nedenlerinden biri olarak eski nesil konsollarda sunduğu hataları gösterdi. Hukuk bürosu oyunun görsel olarak oynanmasının mümkün olmadığını da söyleyerek, firmanın maddi ve manevi zarar görmesini gerektiğini belirtti. Bununla beraber hukuk bürosu, oyunun reklam kampanyalarının da yanıltıcı olduğunu söyledi.

Cyberpunk 2077 yapımcısını olan CD Projekt Red piyasa da %30 oranına yakın değer kaybetti. Oyun firması hayranlarına 13 milyon adet satış yaptığını da açıkladı. Durumu özetlersek Hukuk Bürosu tam bir yam yam gibi davranıp para kazanma peşinde olduğunu düşünüyoruz. Öte yandan kullanıcıları mağdur etmemek için gereken tüm iade işlemleri yerine getirilip oyunun en kısa zamanda beklenildiği gibi olacağının sözü veriliyor. Bu durumun böyle olmasının en büyük sebebi her fırsatta sabırsız olan ve oyun firmasını durmadan linçleyen, küfür eden oyuncuların olması. Daha önce de söylediğimiz gibi oyunun yarım çıkmasındansa ertelenmesi çok daha iyi olacaktır, fakat oyun yarım çıktı.

1 yorum
  1. […] Cyberpunk 2077 Davalık Oldu, ABD Yerinde Duramadı! […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: