Cyberpunk 2077 Malesef Tekrar Ertelendi!

Cyberpunk 2077, ertelene ertelene saçma bir hal aldı. Bugün açıklananlara göre oyun tekrar ertelendi. Oyuncuların merakla beklediği ama devamlı ertelenen oyun artık hoş karşılanmayı geçti ve oyunculardan nefret toplamasına neden olmaya başladı.

CD Projekt Red, oyun dünyasının en çok merak ettiği oyun olan Cyberpunk 2077’nin geliştirici koltuğunda oturuyor. 19 Kasım 2020 tarihinde oyuncularla bulaşacaktı. Geniş bir haritası ve harita içerisinde bir çok etkinliğin bulunduğu oyun bir çok kez ertelendi. Geçtiğimiz sene Nisan ayında bizlerle buluşacak olan oyun ertelene ertelene bu günlere kadar çıkmadan bekledik. Pandemi dönemi bir çok kişi gibi CD Projekt Red tarafını da etkiledi. Bu etkilendirme sonucunda oyun, 17 Eylül 2020 tarihine ertelenmişti. Oyuncular merakla bu tarihi beklemeye başladı fakat oyun sonrasında tekrar ertelenerek 19 Kasım’a ertelenmişti. Bu ertelenme sonunda oyuncular gözlerini 19 Kasım tarihine çevirdi.

Cyberpunk 2077, 21 Gün Daha Ertelendi!

Cyberpunk 2077

Bu ertelenme sonunda oyuncular artık erteleme olmaz diye düşünüyordu. Fakat şimdi yapılan açıklamaya göre oyun tekrar erteleniyor. 19 Kasım tarihine 1 aydan az kalmış durumda iken tekrar bir ertelenme ile karşı karşıyayız. CD Projekt Red, 19 Kasım tarihine az zaman kala pek çok içerik yayınlanmış ve haritalar dahil bir çok oyun içeriği ortaya çıkmıştı. Ortaya çıkan haberlere göre bu mutlu ilerleyiş bir son buluyor ve 21 gün daha erteleniyor.

10 Aralık 2020 olarak güncellenen çıkış tarihine sinirlenen oyuncular firmayı mesaj yağmuruna tuttu. CD Projekt Red ise özür dileyerek, tüm platformlara aynı anda çıkartmanın zor olduğunu söyledi. Unutmamak gerekiyor ki oyun hem PlayStation 4 ve Xbox One gibi eski platforma çıkış yapıyor hem de yeni nesil PlayStation 5, Xbox Series X ve Series S cihazlarına çıkış yapacak. Cyberpunk 2077 bu nedenle oyun 9 farklı test versiyonuyla ilgileniyor.

Bu nedenle oyunun ertelendiğini söyleyen geliştirici firma yine de oyuncuların öfkesinden kaçamadı. Geliştirici firma Cyberpunk 2077 oyununun daha ertelenmeyeceğini ve son çıkış tarihinin 19 Kasım olacağını söylemişti, fakat firma bir çok nedenden dolayı tekrar ertelenmek zorunda kaldı. En sonunda tekrar ertelenen oyun artık 10 Aralık 2020 tarihi olarak belirlendi.

1 yorum
  1. […] Cyberpunk 2077 Malesef Tekrar Ertelendi! […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: