Daedalic Entertainment, Gollum Oyununu 2022’ye Erteledi!

Daedalic Entertainment tarafından geliştirilen ve yayınlanacak olan Lord of the Rings: Gollum, 2021 yılında çıkması bekleniyordu. Ekibin söylediğine göre beklentileri karşılamak için biraz daha zamana ihtiyaçları varmış.

Daedalic Entertainment

2019 yılının başlarında Daedalic Entertainment tarafından duyurulan ve bir çok hayran tarafından beklenen oyun, Gollum yaşantısını ele alıyor. Oyun Steam, Xbox ve PlayStation için çıkış yapacak. Bu bilgileri ise oyun için yayınlanan fragmanda görebiliyoruz. Daedalic Entertainment tarafından hem yayınlanacak hem de geliştirilen Lord of the Rings: Gollum, 2021 yılında çıkış yapması bekleniyordu.

Oyunun yapımcıları ise oyunun çıkış tarihi ile ilgili kötü bir haber verdi. Ekibin söylediklerine göre Lord of the Rings: Gollum 2022 yılına ertelendi. Bu ertelenmenin nedenine tam bir açıklama yapılmamış olsa da, geçtiğimiz günler bir ortaklıklarını açıkladılar. Bu ortaklık ise Rugby 20, WRC 9 ve Tennis World Tour 2 gibi oyunlarla ün yapmış Nacon. Ortaklık imzaladıklarını ve yeni Gollum oyunu için birlikte çalışacaklarını dile getirmişlerdi.

Daha Önce Başarılı Yüzükler Efendisi Oyunu Çıkmıştı!

Daedalic Entertainment

Yüzükler Efendisi, film dünyasında en çok ün yapmış serilerden bir tanesi. Film serisini aşıp bir marka olmuş olan bu seri için bir çok oyun piyasaya çıkıyor. Bu oyunlar için piyasaya çıkmış oyunların en güncel olanları ise Middle-earth: Shadow of Mordor ve Shadow of War oyunları olmuştu. Bu oyunlar çok daha aksiyon odaklı oyunlar olmuş ve oyunculara daha çok zekadan uzak bir oynayış sunmuştu.

Lord of the Rings: Gollum ise daha çok zeka ve yeteneklerini kullanarak düşmanlarını yok etmek üzerine kurulu. Gollum filmde ki hali ile değil de daha çok kitaplarda ki hali ile oyunda yer alıyor. Söylenen bilgilere göre oyunu ister Gollum ile istersek de Smeagol ile oynayabiliyorsunuz. Anladığımız kadarıyla oyunda gizlilik üzerinden suikast yapabileceğiz çünkü, oyunun tanıtım sayfasında şu açıklama yer alıyor. “Gollum bir savaşçı olmasa da, yeri geldiğinde dikkatsiz düşmanlarına suikast düzenlemek veya yaratıcı, hain yollarla onları ortadan kaldırmaktan geri durmayacaktır”.

Daedalic Entertainment tarafından söylenenlere göre söz konusu oyun, PlayStation 5 için çok daha uyumlu bir hale getirmek ve oyuna ışın izleme teknolojileri gibi teknolojiler getireceklerini açıkladılar. Bu kötü bir şey değil çünkü oyun tam, donanımlı ve iyi düşünülmüş bir şekilde çıkma ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: