Dead Island 2 Oyunundan Bunca Zaman Sonra Haber Var!

Dead Island serisinin yeni oyunu Dead Island 2 oyunundan 9 yıl sonra ilk haberler geldi. Yayıncı olan Deep Silver, hayranlarına müjdeyi aktardı.

Dead Island 2 Oyunundan Bunca Zaman Sonra Haber Var!

Deep Silver, Dead Island 2 oyununun aktif geliştirme aşamasında olduğunu belirtti. Projenin yayıncısı yaptığı açıklamada, hazır olduklarında çok daha fazla ayrıntı paylaşacaklarını belirtti. Uzun zamandır beklenen yapımdan yeni haberlerin gelmesi, oyuncuları umutlandırdı. Yapılan bu duyuru, oyun hakkında çıkan söylentileri doğruluyor. Bu iddiada ise oyuna yeniden yoğunlaştırdığı ve 2022 lansmanına yetişeceği açıklanmıştı.

Dead Island 2 Çok Fazla Geliştirici Değiştirdi!

Dead Island 2 Oyunundan Bunca Zaman Sonra Haber Var!

Söz konusu rapor sadece bununla kalmadı ve bilgi verilmeye devam etti. Oyunun geliştirme aşamasında olduğu zaten bilinen bir gerçekti fakat rapor, fragmanın paylaşılmasına yakın olduğu bilgisi verildi. Dead Island 2, 2014 yılında Dying Light 2 geliştiricisi Techland altında geliştirme sürecinde başladı. Bunun ardından, ikinci stüdyo bu ayın başlarında çıkan yeni oyunlarına geçtiklerinde, yapım süreci Yager’a geçti.

2015 yılında Yager faaliyetlerini sonlandırdı. Bu durumda ise söz konusu yapım, 2019’da Dambusters’a taşınmadan önce Sumo Digital aldı. Beş yılda dört farklı geliştirici oyunda görev aldı. Projenin devam eden sağlığı pek iyi görünmese de yayıncı ekip Deep Silver, projenin devam ettiğini belirtti.

2022 tarihinde oyunun çıkış yapması beklenmiyor. Bunun en büyük nedenlerinden biri, yeni oyun çıkartmış olmaları ve 8 yıllık geliştirme döngüsünden sonra bile sıkışık bir zaman olması. Önümüzdeki günlerde söz konusu oyunla ilgili bilgiler alacağız gibi gözüküyor. Yine de Deep Silver ekibi, Dead Island 2’nin geliştirme aşamasına devam ediyor. Şirketin, “hazır olduğumuzda” ifadesi ilgili ekiplerin hala proje üzerinde zaman ayırdıklarını gösteriyor.
Merakla beklenen yapım, serinin birçok hayranını meraklandırıyor. Gelişme aşaması ile ilgili yeni bir bilginin önümüzdeki günlerde verilmesi bekleniyor. Yapımın yarım ve sorunlu bir şekilde çıkmasındansa ertelenmesi çok daha iyi bir durum gibi gözüküyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: