DigiTimes :PlayStation 5 1 Ayda 3.4 Milyon Satmış!

DigiTimes tarafından yayınlanan rapora göre Sony, PlayStation 5 cihazından çok yüksek miktarda para kazanmış gibi gözüküyor. Raporda yer alan bilgilere göre cihaz ilk 4 hafta da tam 3.4 milyon adet satmış. Yetkililer bu miktarın PlayStation tarihinin en iyi satışı olduğunu söylerken 2021 yılında bu oranın 18 milyon adete kadar ulaşabileceğini söylüyor.

Japonya denilince akla gelen firmalardan bir tanesi olan Sony, PlayStation 5 ile resmen dünyayı kasıp kavuruyor. Bir aydan uzun zamandır piyasada olmasına rağmen çok uzun yıllardır merakla beklenen bir konsoldu. Konsolun stok sıkıntısı yaşanınca da bir çok oyuncu konsolu biraz daha beklemek zorunda kalmıştı. Ortaya çıkan bilgilere göre PlayStation 5 cihazı ilk dört haftada harika satışlar elde etmiş. Stok sıkıntısı olmasa çok daha yüksek miktarlarda satış yapılacağına emin gibiyiz.

PlayStation 5 Uzun Yıllardır Bekleniyordu!

DigiTimes

DigiTimes sektör kaynaklarından edindikleri bilgilere göre bir rapor oluşturdu. Oluşturulan rapora göre PlayStation 5 cihazının piyasaya sürülmesinden sonra harika bir satış oranı yakalamış hatta, 3.4 milyon adet sevk adeti ile rekor kırmıştı. Sektörün önde gelen analistlerine göre Sony yeni yılda çok daha fazla cihaz satacak. Bu oran konuşulana göre 16.8 ila 18 milyon arasında. Cihazın sevk edilme sorunu çözülürse eğer bu oran tutturulabilir olduğunu söylemek gerekiyor. Pandemiden dolayı bir çok firma sert önlemler almış ve hemen hemen her sektörde bazı sorunlar ortaya çıkmıştı. Aşının gelmesi ile birlikte bu oran çok daha aza indirilebilir.

DigiTimes raporuna göre Sony, PlayStation 5 cihazının öncelikli hedefinin Kuzey Amerika ve Avrupa olduğunu söyledi. Bu durumun bu şekilde devam etmeyeceğini söyleyen kaynaklar, 2021 yılında Asya ülkelerinde de stok sorununun yaşanmayacağını belirtiyorlar. Bu da bir nevi cihazın ilk başta çok yüksek miktarlarda üretilemediği ve Asya bölgesine çok daha az cihaz gittiğini bizlere anlatıyor. Dediğimiz gibi eğer ki stok sorunu olmasaydı 4 haftalık rekor çok daha yüksek miktarlara taşınabilirdi. Bunun yanında bir bilgi de Famitsu isimli oyun dergisinin yaptığı bir istatistikten söyleyelim. Famitsu dergisine göre Japonya’da yaşayan oyunculardan sadece 242 bin kişi konsolu alabilmiş.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: