Discord, Microsoft Dahil Tüm Teklifleri Red Etti!

Oyuncuların iletişim aracı olarak çokça kullandığı Discord, Microsoft ya da büyük şirketler ile yaptığı satış görüşmelerini sonlandırdı. Uygulama, artık satılık olmadığını ve Microsoft’un 10 milyar dolarlık teklifi red ettiğini açıkladı.

Discord

Geçtiğimiz günlerde Discord yöneticilerinin, Discord’u satışa çıkarttıkları ortaya çıkmıştı. Bu satış kararına bir çok firma başvurmuş ve potansiyel alıcı olduklarını belirtmişlerdi. Firmalar arasında Amazon ve Epic Games gibi isimler olsa da en iddialısı hiç şüphesiz Microsoft olmuştu. Microsoft uygulama için 10 milyon dolardan fazla bütçe ayarladığını açıklamış ve ciddi alıcı olduğunu göstermişti. Bir çok oyuncunun istisnasız kullandığı ve popüler iletişim uygulaması yeni bir gelişme ile karşımızda.

Discord Tüm Teklifleri Red Etti Ve Kendi Yolunda!

Discord

The Wall Street Journal tarafından yapılan habere göre, Microsoft’la gerçekleştirilen satın alma görüşmeleri sonuçlandı. Discord yetkililer ve Microsoft arasında yapılan görüşmeler Mart ayından beri devam ediyordu. Microsoft tarafı söz konusu uygulamaya 10 milyar dolardan fazla değer biçmiş ve almakta kararlı olduğunu göstermişti. Microsoft dışında görüştüğü diğer firmalarda oldukça iddialıydı. Uygulamayı almayı düşünen ve teklif yapan diğer alıcılar ise Amazon ve Epic Games gibi büyük şirketlerdi.

Discord yetkilileri satış planlarından bağımsız kalmaya ve başarısını geliştirmek için farklı bir yol izleyeceklerini açıkladı. Bu yolda potansiyelini halka açık bir şekilde düşünmeye karar verdiklerini ve bu nedenler teklifleri red ettiklerini söyledi. WSJ’ye göre 140 milyondan fazla kullanıcı, Discord 2020 yılında 130 milyon dolar kadar gelir sağladı. Ancak pandemi koşullarında bu rakamın yeterli olmadığı düşünülüyor.

Microsoft şirketinin Discord’a olan ilgisinin temelinde, çevrim içi topluluklar için bir yuva olma fikri olduğu düşünülüyor. Zira söz konusu uygulama, kendi sohbet odalarını geliştiren ve içerik oluşturucularının yanı sıra, masa üstü rol yapma oyunları sevdalıları için de önemli bir yere sahip.

Microsoft şirketi, Xbox ve Surface dışında çoğu insanın günlük yaşamının bir parçası olamıyor. Öyle ki bir çok uygulama yapıyor olsa da, çok daha iyi yapan bir uygulama çıkabiliyor. Teams’i kişisel kullanıma açan şirket bu noktada Discord ile yarışamamış ve sönük kalmıştı. Satın alımı red eden uygulama ile Microsoft’un görüşme içerisinde kaldıkları da söylenenler arasında.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: