E3 2021, Fiziksel Değil, Tamamen Online Olacak!

E3 2021 yine bir darbeye maruz kalmışa benziyor. Geçtiğimiz yıl E3 2020 Covid-19 nedeniyle iptal edilmiş ve bir çok oyuncuyu üzmüştü. Bu sene ise fiziksel bir etkinlik olmayacağını bunun yerine tamamen dijital bir etkinlik olacağı söyleniyor.

E3 2021

Geçtiğimiz yıl Covid-19 salgını yüzünden hayatımızda bir çok şeyi değiştirdi. Sadece büyük etkinlikler, konserler, fuarları değil insanların günlük hayatlarında da ciddi değişimler oluştu. Bu durumdan etkilenen insanlar ise filmlere, dizilere ve oyunlara yöneldiler. Yeni oyun oynayan insanlar için bir çok farklı seçenek mevcut olsa da, bizim gibi hali hazırda oyuncu olan ve piyasayı tüketen oyuncular, gözlerini fuarlara çevirdi. En büyük oyun fuarlarından bir tanesi olan E3 2020 iptal edildiğinde de, bir çok oyuncu hayal kırıklığına boğuldu. Neyse ki oyun geliştiricileri ve yayıncıları oyunlarını tanıtmak için kendi çevrim içi etkinliklerini düzenlediler

E3 2020’de Neler Tanıtılacaktı Bunlara Neler Oldu?

E3 2021
 

E3 2020’de tanıtılması beklenen oyunların içerisinde Dragon Age 4, Battlefield 6, Assassin’s Creed, Starfield, Elder Scrolls 6 gibi bir çok yapım vardı. Bu yapımların bir kısmı sadece dedikodu, bir kısmı gerçek, bir kısmıysa ertelenen yapımlar oldular. 

E3 2021 yapılacağı fakat fiziksel mi yoksa online bir şekilde mi yapılacağı bilinmiyordu. Etkinliğin Haziran ayında düzenlenecek olması bir çok kişi sevindirmiş ve fiziksel olacağını düşünmelerini sağlamıştı. Fakat durumun tam olarak öyle olmadığını ve E3 2021 etkinliğinin haziran ayında olmasına rağmen fiziksel olmayacağını öğrendik. Söz konusu fuarın dijital olacağı kesin ve resmi bir şekilde açıklandı. Fakat bu açıklamaya tam bir neden söylenmedi. Bu kararın nedeninin büyük ihtimalle pandemi süreci olduğunu hepimiz anlamışızdır zaten.

Etkinlik 15 – 17 Haziran tarihleri arasında yapılacağı bir süredir biliniyordu. Medyadan verilen bilgilere göre ise bu tarihler değişmedi. Yalnızca fuarın, 15 Haziran tarihinde fiziksel olarak değil çevrim içi olarak yapılacağı söylendi. Etkinlik hakkında yeni bilgiler ve detaylar bilinmiyor olsa da bu işin üstesinden geleceklerine emin gibiyiz. Katılımcıların kimin olacağını ve neler tanıtılacağı da bilinmeyen şeylerin arasında. Etkinlik hakkında önümüzde ki günlerde yeni bilgiler verileceği düşünülüyor. Aksi halde hangi oyunların ve hangi şirketlerin etkinlikte boy gösterileceği bilinmeyen şeyler arasında. Bunun için resmi açıklamanın yapılması beklemeliyiz.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: