EA Games Origin, Sonunda Türk Lirası Geçti!

Electronic Arts tarafının oyun platformu Origin, yıllar boyunca istenilen TL cinsinden fiyatlandırmayı, sonunda yapmaya başladı. Oyun fiyatları yıllardır başka para biriminde ve yüksek seviyelerden satılıyordu fakat artık, rakip platformlara daha yakın bir hal aldı.

Origin

Electronic Arts tarafından yönetilen ve genellikle kendi ürünlerini koyan Origin, bir zamanlar Steam karşısında ki en güçlü rakip olarak gösteriliyordu. Günümüzde, aktif olarak kullanılıyor olsa da, eskisi gibi Steam platformuna rakip olarak gösterilmiyor. Şuan Steam platformunun en büyük rakibi hiç şüphesiz Epic Games Store.

Sonunda Origin Platformunda Türk Lirası ile Alışveriş Yapacağız!

Origin

Türk oyuncuların EA ekibinden istediği, oyunların fiyat etiketleri TL cinsinden olsun ve biraz da olsa ülkemiz için optimize edilsin. 2011 yılının haziran ayında kullanıma açılan ve genel olarak Electronic Arts oyunlarının olduğu platform, bugüne kadar her zaman Euro cinsinden bir fiyatlandırma yapıyordu. Origin bu fiyatları günümüz kur değerleriyle yapıyor ve bu durum oyun fiyatlarını resmen uçuruyordu.

Platformun Türk Lirasını kullanmaya başlamasıyla birlikte platformda ki oyun fiyatları, rakip oyun platformlarına benzer bir fiyata doğru geriledi. Güncelleme ile birlikte, Star Wars Squadrons 279,99 TL, The Sims 4 279,99 TL ve FIFA 21 419,99 TL’lik fiyat etiketlerine sahip oldu. Electronic Arts daha önce Origin platformunda sunduğu, ismi zaman içinde değişip Steam platformuna da gelen EA Play, artık Steam ile aynı fiyat değerine sahip. EA Games kullanıcıları bahsettiğimiz hizmeti almak isterlerse, aylık 29 TL, yıllık ise 169 TL’yi gözden çıkartmaları gerekiyor.

Sadece EA Play aboneliği değil, aynı zamanda daha gelişmiş özelliklere sahip olan EA Play Pro’nun üzerinde de düzenlemeler yapıldı. Bu düzenlemelere göre Origin üzerinden EA Play Pro almak isteyen oyuncular, aylık 119 TL, yıllık ise 899 TL ödeme yapmaları gerekiyor. Origin platformuna TL cinsinde fiyatlar verilmesine rağmen halen daha Türkçe dil desteği bulunmuyor. İlerleyen zamanlarda Türkçe dil desteği getirilir mi bilmiyoruz. Bununla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Yine de Origin platformunda, TL fiyat cinsinin gelmesi Türkçe dil desteğinin gelme ihtimalini arttırıyor.

1 yorum
  1. […] EA Games Origin, Sonunda Türk Lirası Geçti! […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: