Efsanevi Oyun Diablo II: Resurrected 2021 Yılında Gelecek!

Oyun dünyasını domine eden serilerden bir tanesi ise hiç şüphesiz Diablo serisi olmuştu. Serinin ikinci oyunu Diablo II: Resurrected ile karşımıza çıkacak. 2000 yılında oyun severler ile buluşmuş olan Diablo 2, 2021 yılı içerisinde küllerinden doğacak. Oyunun remake değil de remastered olması bizleri biraz üzse de, oynayabilecek olmamız bile güzel bir haber.

Diablo II: Resurrected

Uzun zamandır hakkında bir çok söylenti dolanan ve artık geleceğinden emin olduğumuz Diablo II: Resurrected, 2021 yılında neredeyse tüm platformları kapsayacak şekilde çıkış yapacak. 2020 yılının başında sıkça dedikodusunu duyduğumuz oyun, şimdi gerçekliğe geçiş yaptı. Diablo II’nin 2021 yılında yenilenmiş görselleri ile çıkış yapacağı ortaya çıktı.

Diablo II: Resurrected; Remake Değil Remastered!

Diablo II: Resurrected

Burada önemli bir nokta var ki bu nokta bizleri üzüyor. Diablo II: Resurrected bir remake değil yalnızca remastered. Arada ki farkı açıklamak gerekirse ise şu şekilde açıklayabiliriz. Remake olan oyun orijinal gidişatın korunarak, yeniden yapılması anlamını taşıyor. Remastered ise yalnızca görsel ve mekanik anlamda yeni nesil konsollar için optimize edilmiş yani bir tür düzenlenmiş hali olarak tanımlanıyor. Diablo II oyunu da remake olarak değil remastered olarak çıkış yapacak.

Söz konusu çıkış yapacak olan oyun, Assassin ve Druid sınıfları da dahil olmak üzere Lord of Destruction genişleme paketine de sahip olacak. Grafik, oyun mekanikleri ve ses efektlerinde iyileştirmeler yapılacak. Oyun için baştan aşağı yenilenen şeylerden biri ise 27 dakika süren sinematikler oluyor. Sadece sinematiklerin yenilecek olmasına rağmen oyun biz ve bir çok kişiyi heyecanlandırdı.

Oyunun, pandemi nedeni ile iptal edilen ve devamlı ertelenen BlizzCon etkinliğinde tanıtılması bekleniyordu. Bu etkinlik fiziksel olarak değil ama online olarak gerçekleştirildi ve resmen etkinliğin gözdesi Diablo II: Resurrected oldu. Söz konusu oyun PlayStation 5, Xbox Series X, Series S ve PC için 4K çözünürlükte 60 FPS oynana bilinecek. Daha düşük çözünürlükte ise PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch için de destek sunacak. Oyun aynı zamanda çapraz platform desteğini de beraberin getirecek. Oyun, PC versiyonu için alfa testine açılacak. Eğer ki alfa testine katılmak isterseniz burada bulunan linkten katılım sayfasına ulaşabilirsiniz.

1 yorum
  1. […] Efsanevi Oyun Diablo II: Resurrected 2021 Yılında Gelecek! […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: