Elex 2, 4 Yılın Ardından Duyuruldu!

2017 yılında THQ Nordic tarafından piyasaya sürülen oyunun ikincisi Elex 2 isimli oyunun geleceği duyuruldu. Bir tanıtım videosu ile duyurulan oyun, ilk oyunda ki karakterimiz olan Jax’ın maceralarını devam ettirecek.

Elex 2 çıktı Video oyun tutkunlarının 2017 yılında çıkan Elex hakkında bir çok iyi eleştiri yapmıştı. Oyun, RPG ve aksiyon türünde şekilleniyordu. Piranha Bytes tarafından geliştirilen ve THQ Nordic tarafından yayınlanan oyun, tek oyunculu bir yapıya sahip. Buna rağmen özellikle hikayesi ile oyuncuları mest etmiş ve bir çok oyuncuyu etkilemeyi başarmıştı. THQ Nordic, oyunun ikincisi için çalışmalara başladı ve 2. oyunu duyurdu.

Ana Karakterimiz Jax, Elex 2 de Olacak!

 

Elex, 2017 yılında piyasaya PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için piyasaya sürülmüştü. Yeni oyunun ise hem bir önceki nesil konsollara hem de yeni nesil konsolları kapsayacak şekilde çıkış yapacak. Oyunun fiyatı bilinmiyor olsa da PlayStaiton 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, Series S ve PC platformlarına çıkış yapacak.

RPG odaklı oyunda ki savaş tarzımızı belirleyebileceğiz. Bu noktada ise karşımıza yakın dövüş ya da sihir olarak belirtme imkanımız olacak. Aralarında seçim yapabileceğimiz birden fazla sınıf bulunacak. Herhangi bir oynayış videosu ya da görüntüsü paylaşılmamış olduğunu tekrar aktaralım. THQ Nordic tarafından açıklanana göre oyunda yer alan NPC’ler, ne yaptığınızı hatırlayacak ve buna göre tepki verecek. Nasıl davrandığınıza bağlı olarak grubunuza katılacak ya da ayrılacak kişilerinde olduğunu söylemek isteriz.

Elex, Jax isimli bir karakterin etrafında şekillenen bir hikayeye sahipti. Oyuncular aksiyon dolu bir deneyim sunuyor ve RPG ögelerini içerisinde bulunduruyordu. Yeni oyunda ise Elex 2 için hazırlanan bir tanıtım videosu yayınlandı. Yeni oyunda Jax isimli karakterin etrafında şekilleniyor. Buna rağmen yayınlanan videoda, karakterimizin ne gibi şeylerle karşılaşacağı bilinmiyor. Önümüzde ki günlerde oyun hakkında yeni bilgilerin verileceği düşünülüyor.

Elex 2 isimli oyun an itibari ile Steam’de listelenmeye başlamış durumda. Bu listeleme sayfasında oyunda ilgili paylaşımlar oldukça kısıtlı gözüküyor. Geliştirici ekip, oyunun sistem gereksinimleri bile doğru düzgün bir şekilde açıklanmadığını görüyoruz. Bu da oyunun çok daha ileri bir tarihte çıkabileceğini bizlere gösteriyor. Elex oyununun devam niteliğinde ki oyununun, yakın zamanda yeni bilgilerle karşımıza çıkması bekleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: