En Güçlü Epic Games Oyunu Olan Fortnite’ın Başı Belada

Gündemden düşmeyen ve sorunlarla mücadele eden Fortnite, Hali hazırda Apple davasıyla uğraşırken yüksek fiyattan satışa çıkarılan hesap haberleri de Epic Games bir darbe daha vurdu. Çalınan bazı hesapların fiyat etiketleri binlerce doları buluyor.

Epic Games Popüler Fortnite Hesapları Satışta

Epic Games Popüler Fortnite Hesapları Satışta
Epic Games Popüler Fortnite Hesapları Satışta

Oyun dünyasının gelişmesi bir zamanlar düşüşte olan bilgisayar piyasasını şaha kaldırmıştı. Öyle ki büyük yatırımlar alan ve e-spor turnuvalarıyla popülerliği artan oyunların değerleride arttı. Bu durum değeri yüksek hesapların bilgisayar korsanları tarafından çalınmasına sebebiyet verdi. Çalınan hesapların toplam satış tutarı 1 milyar dolara yaklaştığı belirtiliyor.

Binlerce çalınan hesabı satışa koyan korsanlar, büyük bir alışveriş ağı da oluşturmuş bulunuyor. Yüksek değerli hesapların değeri de yine yüksek olarak satışa çıkaran bilgisayar korsanları yüzlerce milyon doları cebe indiriyor. Şu an böyle bir sorunla karşı karşıya olan popüler oyun Epic Games her ne kadar çabalasa da önü durdurulamaz bir sorun ile karşı karşıya gibi duruyor.

Hesaplar Çalınmaya Devam Ediyor

Çalınan hesapların değeri bulunan kostümlere göre hesaplanıyor. Alımın yüksek olmasının sebebi ise nadir kostümleri temin etmenin daha masraflı olması. Hesapların 200 ila 250 dolar başlangıç fiyatıyla satışa çıktığı ve çokca talep gördüğünü belirtiliyor. Epic Games’in yaptığı açıklamada oyuncuların güvenliğini arttırdıklarını ama doğrulamalar için onay gerektiğini belirtti. IP itibarı, makine öğrenmesi, çift adımlı doğrulamalar gibi sistemler geliştiren ve güçlendiren Epic Gamess, bu satışların önüne geçmeyi amaçlıyor.

İllegal satışların oyunun kullanım şartlarına aykırı olduğunu ve tespit edildiğinde hesabın geçersiz olacağını da belirtiyor. Fortine popüler olması ve oyuncu sayısının yüksek olması çalınma oranını arttırıyor. Okuyucularımıza tavsiyemizdir ki Epic Games güvenlik sistemlerine kayıt olmaları ve doğrulamaları yapmalarıdır. Bilgisayar korsanlarının Türk kullanıcı hesaplarınıda hedef aldığı ve Türk piyasasında da satışın yapıldığı görünebilen bir gerçek.

Sizce Epic Store bu sorunun üstesinden nasıl gelecek? Yakın zamanda Apple ile yaşanan sorunlardan sonra böylesine problemler ile başı belaya giren Epic Games ve Fortnite ekibi çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: