Epic Games Launcher İşlemcileri Fazla Yoruyor!

Epic Games devamlı olarak iyi haberlerle gündeme geliyor olsa da bazen kötü ve olumsuz haberlerinde odağında oluyor. Ortaya çıkan bilgilere göre Epic Games Launcher bilgisayarları kötü etkiliyor.

Epic Games AMD Ryzen işlemcilerde yaşanan voltaj sorunları bir çok kullanıcıyı rahatsız eden bir durum. Bilgisayar boş durumda iken bir işlem yapıldığında anlık voltaj zıplamalarına neden olabiliyor. Bu durumda işlemcinin sıcaklığını arttırıyor. Epic Games Launcher boştayken bile işlemciyi kötü etkileyerek, işlemci sıcaklığını 20 dereceye kadar arttırabiliyor.

Bilgisayarların sessiz çalışıyor olması bir çok kullanıcı için en önemli kıstaslardan birisi. Fakat fan sesinin olabildiğince sessiz çalışmasına rağmen bazen hızlı çalışmak zorunda kalıyorlar. Bunun en büyük nedeni ise bileşenlerin yüksek sıcaklıklara çıkması. Oyun oynarken yüksek sıcaklıkların ortaya çıkması ve fan sesinin artması normal karşılanabilecekken bu durum video izlerken yaşanırsa oldukça sinir bozucu bir hal alıyor.

Kullanıcılar Sorunu Sonunda Buldu!

Epic Games

Reddit’te açılan bir yazıya göre ise AMD Ryzen kullanıcılarının bir sorunu ortaya çıkmış gibi gözüküyor. Bu kullanıcıların bildirdiklerine göre Epic Games Launcher arka planda açıkken, işlemcinin 15-20 derece daha sıcak çalıştığını ve işlemcinin çok daha fazla yorulduğunu söylüyorlar. Bilgilere göre bu durum sadece AMD işlemci sahipleri değil aynı zamanda intel işlemci sahiplerinde etkileniyor. Buna rağmen direkt olarak etkilenen kesim AMD işlemci sahipleri.

Kullanıcılarında dahil olduğu sorun hakkında ise ortak bir fikir birliği kuruldu. Söylenenlere göre Epic Games Launcher arka planda 14 kat daha fazla veri gönderdiği ve bu yüzden işlemcinin çok daha hızlı çalıştığı öğrenildi. Veri gönderme işleminin takip edilmesi sonucunda ise buna neyin neden olduğu öğrenildi. “tracking-website-prod07-epic-961842049.us-east-1.elb.amazonaws.com” isimli bir sunucuya gönderilen verilerin neden bu kadar çok olduğu ise açıklanmadı. Söylenenlere göre toplanan verile kullanıcıların yaşadığı ülke ve kanunlarına göre değişiklik gösterebiliyor. Bu durumun kötü optimizasyon nedenli ile ortaya çıktığı düşünülüyor. Durumla ilgili olarak en kısa zamanda bir güncelleştirme yayınlanması bekleniyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: