Epic Games ve Blizzard Eski Ekibinden, Lightforge Games!

Blizzard ve Epic Games firmalarının eski ve tecrübeli çalışanları, Lightforge Games adında yeni bir stüdyo kurma kararı aldı. Bu yeni bağımsız stüdyonun asıl amacı ise RPG türünü değiştirmek ve yeni bir boyut kazandırmak.

Lightforge Games

Blizzard, oyun sektörüne yön vermiş ve vermeye devam eden firmalardan bir tanesi. Epic Games ise gördüğümüz çoğu oyunda yer alan Unreal Engine oyun motorunun yapımcısı. Duyurulana göre bu iki firmanın bazı eski çalışanları, Lightforge Games adı altında toplanıyorlar ve yeni, bağımsız bir oyun stüdyosu kuruyorlar.

Lightforge Games Bomba Gibi Bir Ekiple Geliyor!

Lightforge Games

Lightforge Games stüdyosu, şu an için “Oyuncuların yeni dünyalar yaratabildiği ve eşsiz bir özgürlüğe sahip olduğu, yeni bir platformlar arası, sosyal video oyunuüzerinde çalışıyor. Bunu direkt olarak stüdyonun kendisi açıkladı. Açıklamaya baktığımızda ise çok daha farklı bir RPG türü göreceğimizi az çok anlayabiliyoruz.

Stüdyonun kurucuları arasında Epic Games eski Kullanıcı Ara yüzü Yöneticisi olan Matt Schembari, Epic Game, BioWare ve ZeniMax Online firmalarının eski Proje Yöneticisi Nathan Fairbanks, eski Blizzard Sanat Direktörü Gleen Rane, Blizzard ve Epic Games eski Marka Müdür ve Pazarlama Direktörü Marc Hutcheson ve Dan Hertzka yer alıyor. Ekibin CV’lerine baktığımız zaman ise World of Warcraft, Star Wars: The Old Republic, Overwatch, Fortnite ve The Elder Scrolls Online yer alıyor.

Firmanın CEO’su olan Matt Schembari, bir açıklama yaptı ve “Hepimiz sosyalliği yüksek, yaratıcı oyunları seviyoruz, ve özellikle hikayeyi oyuncunun belirlediği yapımları seviyoruz. Minecraft veya Roblox’taki elementleri, masaüstü rol yapma oyunlarıyla birleştirerek RPG‘ları oynamanın yeni bir yolunu arıyoruz. Geçmişimizi ele alırsak, RPG‘ları değiştirecek bir oyun yapmak açık bir seçim.” dedi.

Lightforge Games, RPG’leri değiştirme ifadesi oldukça iddialı bir açıklama. Oyuncuların daha özgür olacağı bir yapım ortaya koymaları gerekiyormuş gibi gözüküyor. Stüdyo daha şimdiden 5 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı. Ekibin oldukça umut vaat ettiğini söylersek bu yalan olmaz. Umarız yakın bir zamanda ekipten güzel haberler alabiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: