Fallout Dizisi Amazon ve Bethesda Tarafından Duyuruldu!

Amazon Stüdyoları ve Bethesda resmi twitter hesaplarından kısa bir görüntü ile Fallout dizisi için çalıştıklarını duyurdu. Daha önceden Westworld dizisinin yaratıcıları Kilter Films’den Jonathan Nolan ve Lisa Joy ile birlikte Bethesda’dan Todd Howard ve James Altman çalışmaları birlikte yürütüyorlar.

Amazon Stüdyoları COO’su ve televizyon departmanı başında bulunan Albert Cheng yaptığı açıklamasında “Fallout zengin ve derin hikaye anlatımı ile güçlenmiş, dünya çapında olağanüstü hayran kitlesine sahip ikonik bir marka. Ve Jonah ile Lisa’da bu hikayeleri hayata geçirebilecek kusursuz hikaye anlatıcıları. Bethesda ile birlikte Fallout’u televizyonlara taşımak için çok heyecanlıyız” dedi.

Fallout Dizisi Ne Zaman Çıkacak

Henüz çalışma aşamaları yeni duyurulan dizinin nasıl olacağı, oyuncu kadroları, oyunun hangi döneminde geçeceğine dair kesinleşmiş veya sızdırılan herhangi bir bilgi maalesef yok. Fallout hayranı olarak bizler de dizinin tüm detaylarını açıklandıkça sizlerle paylaşacağız.

30 Eylül 1997’de serinin ilk oyunu ile tanışmıştık. 1998’de Fallout 2 ve 10 yıl aradan sonra 2008’de Fallout 3 ve 2010 yılında Fallout New Vegas bizlerle olmuştu. Serinin son oyunu 2015 yılında yayımlanan Fallout 4 biz oyun severlere sunulmuştu.

Fallout Dizisi

Fallout Dizi Hikayesi Ne Olacak

Belirttiğimiz gibi hikaye ve zaman konusunda henüz bir açıklama yapılmadı. Gelin seri olarak hangi oyunun hangi zamanda geçtiğine bir göz gezdirelim.

Fallout:

Oyun Güney Kaliforniya bölgesindeki yeraltı sığınaklarından biri olan Vault 13’te 2161 yılında başlamaktadır. Vault 13’te Water Chip adı (Su Çipi) verilen ve Vault’un su ihtiyacını gidermesini sağlayan parça bozulunca, yer yüzüne yedek parça bulmak için seçilen kişi (yani siz) gönderilirsiniz. Fallout dizisi için belki de en ilkel senaryo hikayenin en başından başlaması olacaktır.

Fallout 2:

İlk oyunda sığınaktan kovulan kahramanımız kuzeye ilerleyip yanına katılanlarla birlikte büyük vadiler arasında bir köy kuruyor. Bu olaydan seksen yıl sonra, 2241’de, bu köy Arroyo bir kıtlıkla karşı karşıya kalıyor. Köyden seçilen birisi, ki bu da yine siz oluyorsunuz, bu kıtlığa karşı GECK adlı cihazı bulması için yollanıyorsunuz.

Fallout 3:

Hikayemiz Nükleer felaketten 200 yıl sonra 2277’de  Vault 101’de karakterimizin doğumu ile başlamaktadır.  Karakterimizin babası Vault 101’den bilinmeyen bir sebeple ayrıldıktan sonra Vault’un lideri olan Overseer, (gözetmen) dışarıya, Washington D.C’nin harabelerine kaçmasına engel olmak amacıyla güvenlik güçlerini peşinden gönderir. Karakter ise babasının peşinden “Capital Wasteland” olarak bilinen dünyaya gider.

Fallout New Vegas:

Hikayemiz 2288 yani Fallout 3’ten on bir yıl ve 2077’deki Büyük Nükleer Savaştan 211 yıl sonra başlıyor. Bir kurye olarak başladığımız Fallout New Vegas’da, Nükleer savaştan tam anlamıyla zarar görmemiş Las Vegas şehrinde bizi öldürmeye çalışan kişilerin kim olduğunu araştırırken kendimizi çete savaşlarının içerisinde buluyoruz. Amacımız şehire elektrik ve su sağlayan Hoover Barajı’nın hakimiyetini kazanıp şehirin kontrolünü ele geçirmek. Fallout Dizisi için en renkli ve en aksiyon dolu senaryo seçeneği olabilir.

Fallout 4:

Fallout 4, 2077’deki kaynakların bitmesinden doğan savaşta patlayan atom bombasından 210 yıl sonra Boston ve New England’ın bazı yerlerinde geçmektedir. Diğer oyunların aksine Fallout 4, bombanın düştüğü 23 Ekim 2077’de başlamaktadır. Karakterimiz ailesiyle birlikte Vault 111 diye adlandırılan sığınağa gider ve gizemli bir şekilde 210 yıl sonrasında Vault’un tek insanı olarak uyanır.

Özetle Fallout Dizisi hangi zamanda ve hangi oyunun hikayesi baz alınacağına bağlı olarak türünde de çok fazla değişiklik gösterecektir. Güncel bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz, Fallout bekleme ekranının dediği gibi “Please Stand By”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: