Far Cry 6 Resmen Veri Hırsızlarının Aracı Oldu!

Ubisoft Far Cry 6 hazırlıklarına hiç ara vermeden devam ediyor. Oyunu beta bir şekilde açacak olan oyun geliştiricisi bu yönde gelen maillere temkinli yaklaşmaları gerektiğini söyledi.

Far Cry 6

Ubisoft tarafından geliştirilen ve yayınlanacak olan Far Cry serisinin yeni oyunu Far Cry 6, büyük bir merakla bekleniyor. Fransız oyun geliştiricisi Ubisoft, oyunculara çok önemli bir uyarıda bulundu. Oyunun beta sürecine katılma daveti mail atılarak gerçekleştiriliyor. Bu ise veri korsancılığı yapmak için açık bir kapı bırakıyor. Bu nokta da ise phishing yöntemi kullanılıyor ve veriler çalınmaya çalışılıyor.

Ubisoft, Twitter resmi destek hesabından bir gönderi paylaşarak oyuncuları uyardı. Far Cry 6 için, beta sürecine katılma daveti geldiyse çok daha dikkatli olmaları gerekiyor. Hemen kanmamaları ve oyuncuların çok daha dikkatli olması gerekiyor. Ortaya çıkan bir e-posta Far Cry oyunu kullanılarak phishing yöntemi kullandığı anlaşıldı.

Ubisoft Resmi Twitter Hesabından Uyarı Paylaşıldı!

Far Cry 6

Yapılan paylaşımda ise şunlar yazıyordu. “Far Cry 6 beta hakkındaki e-postanın bir phishing girişimi olduğunu doğrulayabiliriz. (Girişim) bildirildi. Lütfen bu veya benzeri bir e posta aldıysanız cevap vermeyin.” Bu şekilde kullanıcılarını korumak isteyen Ubisoft tarafı, bu konuda bir şey yapmayacaklarını ve olayın tamamen kullanıcılarda olduğunu ifade ediyorlar.

Bu konu ile ilgili olarak YouTuber theRadBrad bir uyarıda bulundu ve tüm içerik üreticilerini uyardı. Bu uyarıyı yine Twitter üzerinden veren içerik üreticisi, sistemin nasıl çalıştığını da açıkladı. Gönderiye göre gönderilen virüs ekranı izliyor ve yapılan her şeyi kayıt altına alıyor. Bu şekilde de kullanıcının bir çok verisini çalabiliyorlar.

İçerik üreticileri bu tip e-postaları sık sık alırlar ve oyunu tanıtmak, anlatmak için fırsatları olur. Filmler, oyunlar gibi bir çok yapımı önceden deneyimleme şansları olabilir. Bunun yapılmasının en büyük nedeni ise oyun çıkış yaptığında video içerik üreticilerinin de bunları paylaşabiliyor olması. Bu erken erişim postaları ise bazı kötü kişiler tarafından taklit edilebiliyor. Far Cry 6 isimli oyunda bunun hedefi haline geldi.

Saldırı amacı ile bir çok kötü kişi, insanları bu şekilde kandırmaya çalışıyorlar. Yalnızca oyunlarla değil aynı zamanda büyük alışveriş sitesi gibi yerlerden de mail atabiliyorlar. Günümüzde oldukça azalan bu durum geçmişte oldukça yaygındı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: