FIFA 21 Yavaş Yavaş Ortaya Çıkıyor!

Her sene raflarda yerini almaya alıştığımız Fifa ‘nın yeni oyununun detaylarına bakacağız. Çıkış tarihi ne zaman, sistem gereksinimleri neler, yenilikler neler bunlara değineceğiz. Electronic Arts ‘ın hiç bir zaman raflardan indirmediği Fifa 21, yakın bir tarihte piyasaya sürülecek bakalım yeni Fifa’mızın yenilikleri neler?

FIFA 21 Açıklanan Yenilikleri Neler?

Fifa 21, Steam ve Origin gibi dijital mağazalarda ön sipraişe açılmış durumda. Peki önden sipraiş ettiğimiz bu oyuna ne zaman kavuşacağız ? Resmi açıklamlara göre Fifa 21, 9 Ekim 2020’de indirilebilir olacak fakat EA Games ön sipariş verenlere güzellik yaparak oyunu 3 gün önceden oynama imkanı sunacak ve 6 Ekim 2020 tarihinde ulaşılabilir yapacak.

Sistem gereksinimlerinin uçuk olmadığı bir Fifa oyunuyla karşınızdayız. Sistem gereksinimlerine aşağıdan bakabilirsiniz.

Minimum:

  • İşlemci: Intel Core i3-6100 3.7 GHz ya da AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz
  • İşletim sistemi: Windows 10 – 64 bit
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran kartı: NVIDIA GTX 660 2 GB ya da AMD Radeon HD 7850 2 GB
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

Önerilen:

  • İşlemci: Intel i5-3550 3.4 GHz ya da AMD FX 8150 3.6 GHz
  • İşletim sistemi: Windows 10 – 64 bit
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 ya da AMD Radeon R9 270X
  • Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

Fiyatlara baktığımızda Standart Edition fiyatının 419,99 TL olduğunu görüyoruz. Bu bizi biraz üzüyor. Fifa 21 Champions Edition 559,99 tl, Ultimate Edition versiyonu ise 599,99 TL olarak satın alınabilir durumda.

3 farklı versiyonla raflarda yerini alan oyun, her versiyonda farklı avantajlar ve ödüller sunuyor. Battle pass uygulamasının bu oyuna kadar kayması oldukça ilginç olmuş doğrusu. FIFA 2021 PlayStation 4, Xbox One için piyasaya çıkacak sonrasında yeni nesil konsollar için çıkacağı hiç şüphesiz olan oyunun, yeni konsollara çıkış tarihi ise 2020 nin sonları olarak belirtilmiş. Önce Xbox Series X için Ekim ayında çıkacak olan oyun, PlayStation 5 içinse Aralık ayında sunulacağı planlanıyor.

FIFA 2021 Neler Sunuyor?

FIFA 21
FIFA 21

Güncel kadronun yanında yeni nesile uygun oyun deneyimi, kariyer modu optimizasyonu, iyileştirilmiş grafikler ve oyunayış dinamikleri, Ultimate Team güncelleştirmeleriyle gelecek olan oyunumuz yeni konsollarla daha da güzel deneyimler sunmayı hedefliyor.

Yükleme ekranının kısalığı ve yeni konsolların donanım gücünden yararlanarak ışıklandırma, akıcılık, gelişmiş gölge detayları gibi iyileştirmeler sunan oyun aynı zamanda gelişmiş ses özelliklerini de beraberinde getiriyor. Fifa 20 de yapılan bazı değişiklikler oyuncuların tepkisini çekmişti özellikle de değişen serbest vuruş dinamiği olmuştu. Fifa21 bu sorunu çözecek gibi görünüyor ve oyunu daha gerçekci hale getirerek oyuncuların bu ikiye bölünme durumunu düzelteceğe benziyor. Yapay zekanın üstünde durularak geliştirilen oyunun en göz alıcı kısmı olarak karşımıza çıkıyor.

Yapay zekanın geliştirilmesiyle ceza sahası içinde yapılan mücadeleler ve pozisyon savaşları Fifa 21 de daha keyifli ve gerçekci hala gelecek. Yapay zekanın geliştiğini göreceğimiz diğer yerler ise atağa kalkma, top sürme, defans yapma gibi dinamikler olacak. Eski Fifa oyunlarından çok farkı yokmuş gibi gözüksede yapılan minik geliştirmeler can sıkıcısı noktaları düzelterecek ve sürükleyici oyun keyfi hedef alacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: