FIFA 22 Teknoloji Irkçılığı, PC ve Konsolda Farklı Oyunlar!

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan FIFA 22, PC oyuncularını fazlasıyla üzecek bir haber geldi. PC versiyonunda oyuncuları çok üzecek haberler verildi. Açıklanan göre PC ve Konsol versiyonu arasında resmen dağlar kadar farklar olacak.
FIFA 22
Yayıncılığını Electronic Arts’ın yaptığı ve EA Vancouver tarafından geliştirilen, herkes tarafından bilinen FIFA 22, geçtiğimiz günlerde tanıtılmıştı. Kapak resminde ünlü futbolcu Kylian Mbappe’nin yer aldığı oyunda, yeni nesil özelliklerle bulunuyordu. Bu özelliklerin her platforma geleceğini düşünülüyor olsa da gerçek bundan biraz daha farklı olduğu ortaya çıktı. Bunu öğrenen oyuncularda resmen EA firmasının üstüne gitti.

Oyun, Yeni Nesil Konsollara Güncel Teknolojilerle Geliyor!

FIFA 22

PlayStation 5, Xbox Series X ve Series S konsollarının çıkması ile birlikte oyun şirketleri, çıkaracakları oyunları yeni nesil konsollara uygun bir şekilde piyasaya sürüyor. Bu sayede hem grafik hem de mekanik anlamda daha geniş imkanlara erişiyorlar. Bir önce ki nesil konsollar ise bu özelliklerden yoksun bir şekilde, hali hazırda güncelliklerine devam ediyorlar. PlayStaiton 4 ve Xbox One gibi eski konsollar güncel olsa da çıkan oyunlarda farklılıklar olabiliyor.

İşte bunlardan biri de FIFA 22 oluyor. Söz konusu oyunun PC sürümü de, yeni özelliklerden yoksun bir şekilde kullanıcılarla buluşacak. Bu da yeni nesil konsollar tarafından desteklenen HyperMotion teknolojisi dahil bir çok özelliğin PC sürümünde olmayacağı anlamına geliyor. HyperMotion teknolojisi, oyunda çok daha gerçekçi animasyonlar oluşturmak için gerçek maçlarda ki hareketleri analiz ederek oyuna entegre eden ve makine öğrenimi ile çalışan bir sistem.

Bahsettiğimiz HyperMotion teknolojisi, PC oyuncuları için gelmeyeceği açıklandı. Geçmiş zamanlarda FIFA 21 oyununu yeni konsola uyarlayan, yapımcı Aaron McHardy o zaman şu açıklamayı yapmıştı: ” Oyunu hangi nesile uyumlu hale getirmek için düşündüğümüzde, hayranlarımızın sahip oldukları bilgisayar donanımlarının yeteneklerini göz önünde bulundurduk. ” ifadelerini kullandı.

1 Ekim 2021 tarihinde çıkış yapacak olan oyunu eski konsollar için alırsanız, ücretsiz bir şekilde yeni konsollara yükseltemiyorsunuz. Yeni konsol almanız durumunda oyunu tekrar almak zorunda kalıyorsunuz. Söz konusu oyunun satış fiyatına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: