Google Play Games PC, 5 Ülkede Erişime Açıldı

Google, Android oyunlarını bilgisayarda oynamayı mümkün kılan Google Play Games Pc özelliğini 5 ülkede kullanıcılarına sundu! Şimdilik beta sürümü kullanılabilen bu özellik Android oyun dünyası ile PC’nin ortak olacağı anlamına geliyor. Kullanıcılar, Android oyunlarını PC’de oynayabilmek için farklı uygulamaları tercih ediyordu. Fakat emülatör ile oyun oynamak bilgisayarı biraz zorlayabiliyor. Artık oyunseverler herhangi bir zorluk yaşamadan Android oyunlarını bilgisayarlarında da oynayabilecek.

Android Oyunları PC’de Oynamak Daha Kolay Olacak

Google Play Games PC
Google Play Games PC

5 ülkede beta sürümü olarak kullanıma açılan Google Play Games PC, uzun zamandır beklenen bir özelliği bizlere sunacak. Bu özellik ile uzun zamandır beklenen Android oyunların bilgisayarda oynanabilmesi mümkün olacak.

Aslında Google, bu özelliği daha önce test etmek istemişti. Bunun için de bazı kullanıcılar davet edilmişti. Fakat bu test süreci halka açık bir şekilde gerçekleştirilmemişti. Testler kapalı bir grupla yapılmıştı. O grup da davet yöntemiyle çalışıyordu. Şimdi ise 5 ülkede açık beta özelliği ile kullanıma açılan Google Play Games PC, artık davetiye beklenmeden kullanılabilecek.

Güney Kore, Hong Kong, Tayvan, Tayland ve Avustralya olmak üzere 5 ülkede açık betada olan uygulama tüm ülkelerde aynı tarihte kullanılabilir olmayacak. Özellik öncelikle Güney Kore sonra Hong Kong sonra da Tayvan’da kullanıma açılacak. Sonrasında ise kalan diğer 2 ülkenin oyunseverleri özelliği test edebilmeye başlayacak. Mart ayında Avustralya ve Tayland da bu fırsattan faydalanabilecek.

Duyuruda öne çıkan bir başka noktadan da bahsedelim. Google, uygulamanın sistem gereksinimlerini ciddi anlamda düşürmeyi başardı. Hepimizin bildiği gibi üçüncü taraf emülatörler ile Android oyunlarını PC’de oynamak bilgisayarlar için epey zorlayıcı olabiliyordu. Bunun için güçlü bir bilgisayara sahip olmak gerekiyordu. Fakat Google’ın Google Play Games PC özelliği için sistem gereksinimlerini başarılı bir şekilde optimize etmesi eski bilgisayarlara sahip olan pek çok oyuncu tarafından büyük bir sevinç ile karşılanacak.

Google Play Games PC Sistem Gereksinimleri

Minimum gereksinim Daha iyi oyun performansı için önerilir
işletim sistemi Windows 10 (v2004) Windows 10 (v2004)
Depolamak 10 GB kullanılabilir depolama alanına sahip katı hal sürücüsü (SSD) 10 GB kullanılabilir depolama alanına sahip katı hal sürücüsü (SSD)
Hafıza 8 GB RAM 8 GB RAM
Grafikler IntelⓇ UHD Graphics 630 GPU veya karşılaştırılabilir Nvidia GeForce MX450 gibi oyun sınıfı GPU
İşlemci 4 CPU fiziksel çekirdek 8 mantıksal çekirdek
Diğer gereklilikler
  • Windows yönetici hesabı
  • Donanım sanallaştırması açık olmalıdır
  • Windows yönetici hesabı
  • Donanım sanallaştırması açık olmalıdır

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: