Mafia Serisinin Devamı Geleceği Doğrulandı!

Oyun sektörünün en gençlerinden en yaşlılarına kadar hemen hemen herkesin yakından bildiği bir seridir Mafia. İlk oyunuyla çok büyük bir başarı elde eden ve oyun sektörüne hızlı bir giriş yapan seri, ikinci oyunuyla beraber bir marka haline gelmişti. Fakat üçüncü oyunu maalesef beklentileri neredeyse hiç karşılayamamış ve oyuncularını büyük bir hayal kırıklığına uğratmıştı. Sonrasında ise Mafia Definitive Edition ile biraz da olsa gönülleri kazanan Hangar 13, şimdi yepyeni bir Mafia oyunundan söz ediyor.

Yeni Mafia Oyunu Resmen Doğrulandı!

Mafia
Mafia
Hikayeli oyunların serüveni oldukça garip. 2000’li yılların başında çok daha tek düze bir hikaye gidişatına sahip olan hikayeli oyunlar, şimdilerde inanılmaz seviyede kompleks bir yapıya sahip. Eski zamanlardaki hikayeli oyunlar arasında en popülerlerden birisi de hiç şüphesiz Mafia idi. O zamanlar mafya kültürüne derin bir dokunuş yapan seri, görevleri ile bu kültürü adeta oyuncuların kalbine kazımıştı. İkinci oyunu ile adeta uzun soluklu bir film izleten oyun, karakterlerin ölümünü şimdilerde bile gündem yapabilecek kalitede oldu. Fakat serinin üçüncü oyunu ne yazık ki GTA kopyası olmakla damgalandı ve hiç beğeni alamadı. Tüm bu güzelliklere ve olumsuzluklara rağmen pes etmeyen Hangar 13 yapımcı stüdyosu ve 2K Games yayıncı firması yeni bir Mafia oyununa hazırlanıyor. Oyunun bilinen geliştiricilerinden olan Roman Hladik ve Tomas Hrebcek, serinin devam edeceğini yapılan bir röportajda resmen onayladı!

Oyun Nasıl Olacak?

Mafia serisinin 20. yılı geride kalırken oyunun en başarılı geliştiricilerinden olan Roman Hladik ve Tomas Hrebcek ile uzun soluklu bir röportaj yapıldı. Mafia geliştiricilerine Mafia serisinin geleceğinin nasıl şekilleneceği hakkında bir soru sorulduğunda Roman Hladík, tam olarak şu cevabı veriyor: “Yepyeni bir Mafia projesine başladığımızı onaylamaktan mutluluk duyuyorum! Projenin daha birkaç yılı var ve şu anda bundan fazlasını paylaşamayız. Bu sevilen serimiz üzerinde çalışmak için ve oyuncularımızı yeni hikayelerle memnun etmek için çok heyecanlıyız.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: