M&B II: Bannerlord Detailed Character Creation modu

M&B serisinin başlangıcında gerçekleşen karakter oluşturma kısmını her zaman çok sevmişimdir. Oyun içerisindeki kişiselleştirilebilen karakterler ve oluşturulan hikâyeler oyunu benimsememe yardımcı oluyor. Bu durumun bütün oyuncular üzerindeki olumlu etkilerinin farkında olan TaleWorlds ikinci oyununda bu özelliği geliştirerek bizlere sundu. Mount & Blade II: Bannerlord başlangıçtaki karakter oluşturma ekranında oyunculara karaktere ait neredeyse bütün fiziksel özellikleri seçme imkânı sunuyor. Yaşlarını ve hatta vücudu üzerindeki yara izlerini bile seçmenizi isteyen oyun devamında karakter için bir geçmiş öyküsü oluşturarak sizleri bu maceraya itiyor. Bu özelliği seven oyuncular için geliştirilen Detailed Character Creation modundan bahsedeceğim. Gelin birlikte bu modu inceleyelim.

Detailed Character Creation modu özellikleri ve oyuna kattıkları

 

Yukarıda bahsettiğim ve bu oyun serisi ile özdeşleşmiş karakter oluşturma özelliğine bir katkı olarak çıkan  mod oyunculara birkaç işe yarar özellik sunuyor. Oyun içerisindeki strateji veya savaşlara bir etkisi yok. Tamamen keyfi bir mod olan Detailed Character Creation modu ile hafif bir eklenti ile karakterin fiziksel özelliklerini değiştirebiliyorsunuz. Örnek olarak vücut ağırlığını ve kas miktarını değiştirebiliyorsunuz. Daha fazla özelleştirme seçeneğine ulaşarak farklı özelliklere erişim sağlamanız da mümkün. Modu seçtiğiniz Vortex veya herhangi bir mod yöneticisi yardımı ile yükleyip kaldırabilirsiniz. Bunu yaparken kayıtlı oyunlarınıza herhangi bir zarar gelmez ve oyununuza zarar vermez. Modun içerdiği özellikleri şu şekilde sıralayabilirim:

  • Yaş
  • Kas
  • Ağırlık
  • Tüm vücut kaydırıcıları
  • NPC Wanderer ve Noble adlarını yeniden adlandırma

Gibi özellikleri içeren Detailed Character Creation modu oluşturduğunuz karakteri zevklerinize göre tekrar oluşturmanıza fırsat tanıyacak. Moda Nexusmods üzerinden sahip olabilirsiniz. Ve kurduğunuz mod yöneticisi yardımıyla oyuna dahil edebilirsiniz. eğer sizlerde uzun zamandır böyle bir özellik arıyorsanız bir göz atmanızı öneririm.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: