Ne Demek Dying Light 2 Çıkış Tarihi Ertelendi!

Techland tarafından geliştirilen Dying Light 2 ’nin çıkış tarihi ertelendiği açıklandı. Uzun zamandır beklenen oyunun neden ertelendiği ise merak konusu oldu. Techland CEO’su konu ile ilgili açıklama yaptı.

Dying Light 2

Techland, Dying Light serisinin ikinci oyununu 2022 yılına ertelediğini açıkladı. Bu bilgi oyuncuları oldukça fazla kızdırdı. Daha önce açıklanana göre açık dünya RPG oyunu 7 Aralık 2021’de piyasaya sürüleceği açıklanmıştı. Bunun yanında E3 2018 fuarında duyurulan oyun, şimdiye kadar bir çok kez ertelendi. 7 Aralık 2021 tarihinde piyasaya sürüleceğini açıklayan şirketin şimdi tekrar ertelenmesi büyük olayı oldu diyebiliriz. Oyuncular oyunun neden ertelendiğini öğrenmek istiyor.

Techland CEO’su Resmen Dying Light 2 Hazır Değil Dedi!

Dying Light 2

Techland şirketinin CEO koltuğunda oturan Pawel Marchewka, Dying Light2 oyununun neden ertelendiğini açıkladı. Bu konu ile ilgili şunları söyledi. “Ekip üretimde istikrarlı bir şekilde ilerliyor. Oyun bitiş çizgisine çok yakın. Dying Light 2 tamamlandı ve şuan oyunun testlerini gerçekleştiriyoruz. Şimdiye kadar yaptığımız en iddialı ve en büyük proje budur. Ne yazık ki oyunu hayal ettiğimiz seviyeye henüz getiremediğimizi fark ettik. Bu yüzden oyunu iyileştirmek, optimize etmek için biraz daha zamana ihtiyacımız var.”

Techland, şu an için oyunu iyileştirmek için çalışmalarına son sürat devam ediyor. Oyuncular Dying Light 2 oyununu 7 Aralık 2021 tarihinde bekliyordu. Fakat bu yeni ertelenme haberi ile oyun 4 Şubat 2022 tarihine ertelendi. Bir çok oyuncu bu konuda tepki gösterdi ve Pawel Marchewka şöyle bir açıklama yayınladı: “Topluluğumuzla, hayranlarımızla ve oyuncularımızla şeffaf ve dürüst bir iletişim kurmak şirketimizin her zaman hedefi olmuştur. Her gün bu unsurda büyümemizi sürdürüyoruz.”

Dying Light2, Techland tarafından uzun zamandır geliştiriliyor. Oyun PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, Series S ve PC platformlarına çıkış yapacak. Aksiyon, rol yapma ve zombie türünde oyun uzun zamandır bekleniyor. Oyunun ücretlerine aşağıdan bakabilirsiniz.

  • Dying Light2 Normal sürüm – 349 TL
  • Dying Light2 Deluxe sürüm – 469 TL
  • Dying Light2 Ultimate sürüm – 599 TL

     

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: