Nintendo Switch, Yeni Ekran ve Özelliklerle Gelebilir Mi?

Bloomberg tarafından verilen bilgilere göre Nintendo Switch için bu yıl içerisinde bir güncelleme gelecek. Bu güncelleme yazılımdan çok donanımsal olacak ve 720p OLED ekranlı yeni bir Switch modeli tanıtılacak. Samsung tarafından üretilmesi beklenen ekranlar için iki taraftan da bir açıklama gelmedi.

Nintendo Switch

Piyasa da oyun konsolu dendiğinde akıllara Sony tarafının PlayStation, Microsoft tarafınınsa Xbox konsolu geliyor olabilir. Buna rağmen konsol piyasasında oldukça üst düzeyde işler yapan ve rakipsiz el konsolu bölümüne cihazlar üreten Nintendo markası var. Switch, güçlü bir el konsolu olarak karşımıza çıkıyor. Gün geçtikçe Switch kullanıcı sayısı hatırı sayılır miktarlarda yükselişe geçiyor. Bu durum zaman gittikçe çok daha hızlı bir şekilde artıyor.

Bloomberg tarafından söylenenlerin, Nintendo firmasına yakın bir kaynağa dayandığını söyledi. Söylenen habere göre, Nintendo Switch 2021 yılının ikinci yarısında yeni bir Nintendo Switch duyurmayı planlıyor. Aktarılan bilgilere göre ise yeni Switch 7 inç büyüklüğünde Samsung OLED ekrana sahip olacağı ve temmuz ayından itibaren üretimin başlayacağı yönünde.

Yeni Ekran, Batarya Tasarrufu, Daha İyi Tepki Süresi!

Nintendo Switch

DSCC’nin kurucusu olan ve ekran panel sektörünü yakından takip eden Yoshio Tamura, konuyla ilgili olarak Bloomberg’e bir açıklama yaptı. Yaptığı bu açıklamaya göre ise OLED ekranların, şu an Switch konsollarında kullanılan LCD ekrana kıyasla daha az batarya tüketeceğini söyledi. OLED ekranın avantajları yalnızca bununla kalmıyor, aynı zamanda LCD ekranlara göre daha yüksek kontrast ve daha yüksek ekran tepki süresine sahip olacağı söylendi.

Paylaşılan bilgilere göre yeni Nintendo Switch, dahili olarak 720p bir ekrana sahip olmaya devam edecek. Switch konsolunun yeni versiyonu ile eski versiyonunun arasında ki en büyük fark ise TV’ye bağlandığı zaman 4K’ya kadar çözünürlük destekleyebileceği. Bloomberg tarafının konu ile ilgili Samsung ve Nintendo’ya ulaşmaya çalıştığı fakat herhangi bir yanıt alamadığı da dikkatlerden kaçmıyor. Yani elimizde bilgilerin resmi bir dayanağı yok.

Nintendo 2021 yılında yeni bir Switch konsolu piyasaya süreceği yönünde ki söylentiler yeni değil. Buna rağmen Switch, hakkındaki resmi açıklamalar bununla ters düşüyor. Nintendo başkanı Shuntaro Furukawa, şirketin Mart 2021 mali toplantısı sırasında, yeni bir Switch modeli duyurma planlarının olmadığını ifade etti.

2 Yorumlar
  1. […] Nintendo Switch, Yeni Ekran ve Özelliklerle Gelebilir Mi? […]

  2. […] Nintendo Switch, Yeni Ekran ve Özelliklerle Gelebilir Mi? […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: